Liga Mistrzów. Kontuzje Pique i Diego Costy

Jeszcze w pierwszej połowie meczu Barcelona - Atletico (1:1) z boiska musieli zejść ważni zawodnicy obu drużyn. Gerard Pique zagrał tylko 12 minut, a Diego Costa został zmieniony po 30 minutach.

W 12. minucie Pique wyskoczył do główki razem z Costą. W powietrzu stracił równowagę, a potem boleśnie upadł na plecy. Długo zwijał się z bólu i nie mógł kontynuować gry. W jego miejsce wszedł Marc Bartra. Według hiszpańskiej "Marki" Pique doznał kontuzji prawej stroy miednicy. Na razie nie wiadomo jak poważny jest uraz i czy obrońca będzie mógł wystąpić w rewanżu.

Costa nie pograł wiele dłużej. Brazylijczyk z hiszpańskim paszportem miał w ogóle nie wystąpić w meczu z Barceloną, z powodu urazu lewego kolana. Ostatecznie pojawił się na boisku, ale po 20 minutach złapał się za udo i poprosił o zmianę. Wytrzymał na boisku do 30 minuty, gdy został zmieniony przez Diego. Brazylijczyk cudownym strzałem w 56. minucie dał Atltico sensacyjne prowadzenie. Kwadrans później, po podaniu Iniesty, wyrównał Neymar. Rewanż w Madrycie 9 kwietnia.