LM. Angielska prasa po awansie MU: "Robin na ratunek", "Teraz nie mogą zwolnić Moyesa"

Na okładkach czwartkowych sportowych dodatków w Wielkiej Brytanii można wyczytać, że Robin van Persie swoim hat trickiem przybył trenerowi Manchesteru United Davidowi Moyesowi na ratunek i - jak pisze "The Sun" - "teraz nie mogą zwolnić Moyesa"

MU pokonał w środę na własnym boisku Olympiakos 3:0, dzięki czemu wygrał dwumecz 3:2 i awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Angielska prasa - poza uznaniem dla hat tricka van Persiego, który doznał kontuzji pod koniec spotkania - pisze przede wszystkim o uldze, jaką przynosi to nowemu szkoleniowcowi "Czerwonych Diabłów", który nie ma za sobą udanego sezonu.

"RV3" - krzyczy wielką czcionką "Daily Mirror" i pisze właśnie o wielkiej uldze Moyesa. "Teraz nie mogą zwolnić Moya" - tytułuje swój tekst "The Sun", gdzie możemy wyczytać, że "trener United jest w vanpersie'owym niebie" oraz że "zachwycający hat trick Robina van Persiego uratował robotę Davidowi Moyesowi".

"Robin na ratunek" - czytamy w "Daily Mail", który nie zapomina jednak o strachu, który poczuli wszyscy związani z United, gdy Holender został zniesiony na noszach z powodu urazu kolana.

"Czerwoni wrócili z martwych" (dla polskiego kibica może to brzmieć cokolwiek przerażająco) - pisze "Daily Express", który kategorię ocalenia traktuje nieco lżej - według redaktorów tego dziennika "hat trick van Persiego ocalił trenerowi Moyesowi sezon".

"Ratunek Robina" - to tytuł z "Daily Star". "The Times" pisze, że "van Persie daje Moyesowi czas".

Okładki obejrzycie, klikając w zdjęcia nad leadem tekstu.

Najlepsze zdjęcia 1/8 finału LM! Valencia jak Quasimodo, Moyes jak Ferguson - zobacz!

Więcej o: