Liga Mistrzów. Barcelona awansowała, Messi goni Raula

Barcelona pokonała w czwartej kolejce Ligi Mistrzów Milan 3:1 i zapewniła sobie awans z grupy H. Dwie bramki zdobył Leo Messi, który goni strzelca wszech czasów w europejskich pucharach, Raula.

Zapis relacji minuta po minucie

Barcelona przeważała od samego początku spotkania. Praktycznie nie schodziła z połowy gości, ale miała problem z dokładnością pod bramką rywali, bo Milan bronił się całym zespołem. Pierwszy gol padł dopiero w 30. minucie. Walczącego o piłkę w polu karnym Neymara sfaulował Ignazio Abate i sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Messi.

Barcelona atakowała dalej i dziesięć minut później podwyższyła na 2:0. Z lewej strony pola karnego ładnie dośrodkował z wolnego Xavi, kilku piłkarzy gospodarzy ruszyło do piłki, a ta spadła wprost na głowę Sergio Busquetsa. Obrońcy Milanu ewidentnie przysnęli przy stałym fragmencie gry.

Milan nie stworzył sobie wielu dogodnych sytuacji, ale jeszcze przed przerwą zdołał zdobyć kontaktowego gola. Kaka ruszył przebojem lewą stroną, zagrał piłkę spod końcowej linii w pole karne, a tam do własnej bramki skierował ją Gerard Pique.

W drugiej połowie Barcelona nie przeważała już tak wyraźnie. Kapitalne okazje na podwyższenie prowadzenia zmarnowali między innymi Neymar i Alexis Sanchez. Drugiego gola zdobył za to niezawodny Messi, który wykorzystał świetne podanie Fabregasa z bliska, pokonując Abbiatiego. Wcześniej zdobył jeszcze jedną bramkę, ale był na wyraźnym spalonym. W sumie Barcelona oddała 18 strzałów w tym połowa była celna, podczas gdy Milan strzelał cztery razy i tylko raz celnie.

Messi jest już coraz bliżej Raula, który jest rekordzistą pod względem liczby bramek zdobytych w europejskich pucharach. Hiszpan ma ich na koncie 71, Messi po dzisiejszych spotkaniach ma ich tylko sześć mniej. Trzeci jest Cristiano Ronaldo z 58 trafieniami.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone