Liga Mistrzów. W hicie wieczoru Real pokonał Juventus

Real Madryt po dwóch bramkach Cristiano Ronaldo pokonał Juventus Turyn 2:1 w najciekawszym środowym meczu trzeciej kolejki Ligi Mistrzów.

Tak relacjonował minuta po minucie serwis Z Czuba

Real objął prowadzenie już po czterech minutach. Angel Di Maria zbiegł do środka z prawej strony i zagrał piłkę w pole karne między obrońcami gości. Klasę pokazał Ronaldo, który doszedł do podania, minął Buffona i precyzyjnie uderzył z ostrego kąta.

Juventus wyrównał po ładnej akcji w 22. minucie. Zamykający akcję Paul Pogba trafił z ostrego kąta w Ikera Casillasa. Hiszpan odbił piłkę przed siebie, a w siatce umieścił ją padający na ziemię Fernando Llorente.

Real wrócił na prowadzenie sześć minut później. W polu karnym Giorgio Chiellini przewrócił Sergio Ramosa i sędzia zarządził rzut karny. Do piłki podszedł Ronaldo i uderzył z całej siły w prawy róg bramki. Gianluigi Buffon rzucił się w dobrym kierunku, ale nie miał szans na obronę.

Więcej bramek w tym meczu nie padło. Juventus starał się walczyć o remis, ale tuż po przerwie wiadomo było, że będzie mu ciężko. W 48. minucie boisko opuścił Cheillini, który obejrzał czerwoną kartkę za faul na Ronaldo. Obaj piłkarze walczyli o piłkę, Włoch wykonał zamach ręką w kierunku twarzy Portugalczyka. Nie trafił, ale sędzia i tak postanowił wyrzucić go z gry.

Real mógł podwyższyć prowadzenie, ale nieskutecznością raził Karim Benzema. Tylko on wie, jakim cudem nie trafił do bramki po koronkowej akcji Di Marii i Alvaro Arbeloy w 60. minucie.

Po trzech kolejkach w grupie B prowadzi Real Madryt z kompletem punktów. Drugie miejsce zajmuje Galatasaray Stambuł, które w środę 3:1 pokonało FC Kopenhagę. Juventus jest trzeci z dwoma punktami na koncie.

CSKA Moskwa - Manchester City 1:2

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Czy Juventus wyjdzie z grupy w Lidze Mistrzów?