Liga Mistrzów. Aguero zapewnił Manchesterowi City trzy punkty w Moskwie

Dwie bramki Sergio Aguero dały Manchesterowi City wygraną 2:1 w wyjazdowym spotkaniu trzeciej kolejki Ligi Mistrzów z CSKA Moskwa.

Prowadzenie objęli gospodarze. W 32. minucie bramkę zdobył Zoran Tosić po podaniu Japończyka Keisuke Hondy. Dziesięć minut później Rosjanie już przegrywali. Aguero najpierw wykorzystał podanie Davida Silvy, a następnie Alvaro Negredo.

Goście mogli wygrać wyżej, ale razili nieskutecznością. W rezultacie wygraną zawdzięczają po części znakomitej interwencji Joe Harta, który obronił uderzenie Hondy.

Mecz rozegrano w Sankt Petersburgu, gdyż moskiewskie Łużniki są modernizowane przed mistrzostwami świata 2018. Po niedawnych intensywnych opadach deszczu UEFA uznała, że płyta boiska nie nadaje się do gry.

Po trzech kolejkach Ligi Mistrzów City mają sześć punktów. W drugim środowym meczu grupy D Bayern Monachium gra z Viktorią Pilzno.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone