Liga Mistrzów. Eriksson jak Muniz. Sędzia ukradł Ajaksowi wygraną

W 92. minucie Ajax prowadził na Amsterdam ArenA 1:0, sędzia Jonas Eriksson dał się jednak nabrać na teatr Mario Balotellego. Teatr bardzo podobny do tego, jaki odstawił Pepe w meczu z Elche.

Gra Milanu w tym meczu pozostawiała sporo do życzenia - w pierwszej połowie lepiej spisywali się gospodarze, którzy stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji bramkowych. Żadna z drużyn nie potrafiła trafić do siatki aż do 90. minuty - wtedy to Stefano Denswili głową pokonał Abbiatiego.

Gdy wydawało się, że Milan wyjedzie z Amsterdamu bez punktów, w polu karnym upadł Mario Balotelli. Na przejęcie szans nie miał, oparł się więc na Van der Hoornie, ściągając go za sobą w dół. Sędzia nabrał się i jeszcze dał za to Holendrowi żółtą kartkę. Balotelli z 11 metrów się nie pomylił, za chwilę arbiter zakończył mecz. Po zdobyciu gola włoski napastnik prowokacyjnie uciszał jeszcze kibiców na trybunach.

Włoska prasa zgodnie przyznaje, że arbiter zachował się bardzo hojnie, przyznając karnego Milanowi. "Remis w stylu Muniza" tytułuje swoją relację kataloński Sport. Pełny komentarzy jest także Twitter. "W nurkowaniu dostaje tę samą ocenę co Pepe - obie decyzje sędziego były straszne", "Balotelli wzoruje się na Pepe, podręcznikowa symulka", "Czy teraz Balotelli zahoduje włosy jak Pepe?'' - to tylko niektóre z nich.

Muniz pod strzałem

Tydzień temu Real grał ligowy mecz z Elche. Decydującą bramkę zdobył w 95. minucie spotkania z rzutu karnego Ronaldo. Chwilę wcześniej sędzia Muniz Fernandez podyktował rzut karny, o którym mówiła cała Hiszpania. W polu karnym Elche był Pepe. Obrońca Realu pociągnął za rękę Carlosa Sancheza, a arbiter, który był bardzo blisko całej sytuacji, użył gwizdka. - Wystarczyła jedna powtórka telewizyjna, żeby przekonać się, czy Pepe był faulowany. Wyobraźnia Muniza szybuje tak wysoko jak Voyager 1 - pisały gazety, które na arbitrze nie zostawiły suchej nitki.

W internecie oczywiście momentalnie pojawiły się także memy z Pepe i Balotellim w roli głównej.

Milan po dwóch spotkaniach ma na koncie cztery punkty (2. miejsce w grupie), Ajax jeden (3. miejsce). Prowadzi Barcelona z kompletem zwycięstw.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone