Liga Mistrzów. Mario Goetze z Bayernem jednak nie zagra?

Pomocnik Borussii nie wziął udziału we wtorkowym treningu z resztą zespołu i tylko indywidualnie truchtał. Tymczasem do finałowego starcia Ligi Mistrzów z Bayernem pozostało już niewiele czasu. Istnieje prawdopodobieństwo, że reprezentant Niemiec nie zdąży dojść do pełnej sprawności i nie zagra w tym spotkaniu. Relacja z meczu w Sport.pl od godziny 20.45.

Goetze kontuzji doznał już w pierwszej połowie rewanżowego meczu z Realem Madryt w półfinale Ligi Mistrzów. Ekipa z Dortmundu przegrała ten mecz, ale dzięki zaliczce z pierwszego spotkania awansowała do finału.

Kilkadziesiąt godzin po spotkaniu z hiszpańskim zespołem okazało się, że Goetze naciągnął mięsień uda. - Mamy nadzieję, że zdąży wykurować się na finał. Trwa wyścig z czasem - mówił trener Borussii Juergen Klopp.

Zawodnik miał wrócić do normalnych treningów we wtorek. Z planów nic nie wyszło. Ostatecznie Goetze tylko truchtał. Oprócz niego na zajęciach drużyny nie było Matsa Hummelsa, który ma problemy ze stawem skokowym. Jego występ w sobotę nie jest jednak zagrożony.

Goetze jest w tym sezonie czołowym zawodnikiem Borussii. Spotkanie z Bayernem byłoby dla niego wyjątkowe. Już wiadomo, że w przyszłym sezonie piłkarz będzie grać w bawarskim klubie. Obecni mistrzowie Niemiec kupili go z Dortmundu za 37 milionów euro.

Więcej o: