Liga Mistrzów. Hummels uspokaja fanów

Mats Hummels w ostatniej kolejce Bundesligi podczas meczu z Hoffenheim doznał urazu kostki i jego występ w finale Ligi Mistrzów stoi po znakiem zapytania. Hummelsa w 78. minucie zmienił Felipe Santana.

W 77. minucie spotkania Hoffenheim dostało rzut karny. W polu karnym atakującego Hoffenheim faulował Mats Hummels. Obrońca Borussii zaczął kuleć, a po chwili opuścił boisko. Pierwsze prognozy nie były zbyt optymistyczne, nawet sam zawodnik twierdził, że uraz jest poważny i prawdopodobnie zabraknie go 25 maja na Wembley.

- Doszło do skręcenia, a to zazwyczaj nie oznacza nic dobrego. Kostka jest trochę opuchnięta. Jest szansa, że Hummels zagra na Wembley, ale to nic pewnego - powiedział trener Borussii Dortmund Jurgen Klopp na pomeczowej konferencji.

Podstawowy defensor Borussii Dortmund jest jednak dobrej myśli przed nadchodzącym spotkaniem Ligi Mistrzów. Uraz Hummelsa okazał się nie taki poważny, jak wcześniej prognozowano.

- Na szczęście nic nie jest zerwane i nie jest tak źle, jak przypuszczałem. Jestem dobrej myśli, chcę zagrać w finale - powiedział reprezentant Niemiec.

Klubowy doktor ocenia szansę na występ Hummelsa jako "realistyczną". - Nasi lekarze wychodzą z założenia, że szansa na występ Hummelsa w sobotnim spotkaniu jest duża, ale stuprocentowej gwarancji nam nie dali - powiedział rzecznik prasowy klubu z Dortmundu Sascha Fligge.

Finał Ligi Mistrzów odbędzie się 25 maja na Wembley.

Więcej o: