Liga Mistrzów. Barcelona przegrywa bez Leo Messiego

FC Barcelona w rewanżowym meczu półfinałowym z Bayernem Monachium zagrała bez Leo Messiego w pierwszym składzie. To konsekwencja kontuzji, jakiej Argentyńczyk doznał w meczu ćwierćfinału LM z PSG. Jego koledzy przegrali z Bayernem 0:3. W Monachium ulegli 0:4.

Messi co prawda zagrał w pierwszym meczu obu drużyn, ale zagrał bardzo słabo. Przez całe spotkanie snuł się po boisku i nie stworzył żadnego zagrożenia pod bramką rywali. W rewanżu tylko patrzył na to jak koledzy nie radzą sobie z rywalami. W pierwszej połowie gole nie padły. W drugiej najpierw obronę gospodarzy w pojedynkę rozmontował Arjen Robben, potem dośrodkowanie Francka Ribery'ego Gerard Pique przeciął tak, że wpakowął piłkę do własnej bramki, a gdy jakiś czas póxniej Francuz znów dośrodkowywał, obrońcy nie zatrzymali Thomasa Muellera.

Messi tylko patrzył, jak trener Villanova wprowadza Alexisa Sancheza za Xaviego, a dziesięć minut później zmienia Iniestę na Thiago Alcantarę. Kilka minut przed końcem meczu Montoya zmienił Bartrę. Messi przez cały mecz nie zdjął kurtki, nawet nie podniósł się z ławki rezerwowych.

Barcelona była również osłabiona brakiem kontuzjowanego Sergio Busquetsa. Wcześniej było wiadomo, że za kartki nie będzie mógł zagrać Jordi Alba.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida