Bundesliga. Menedżerowie Lewandowskiego pokłócili się z szefami Borussii?

20 kwietnia 2013 roku doszło do sprzeczki między szefami Borussii Dortmund a menedżerami Roberta Lewandowskiego - poinformował ?Sport Bild?. Zdaniem gazety doszło do zerwania wcześniejszych ustnych porozumień między stronami w sprawie transferu polskiego piłkarza do innego klubu.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida

20 kwietnia 2013 roku Borussia Dortmund grała mecz ligowy z Mainz. Wygrała 2:0, a jedną z bramek zdobył Robert Lewandowski. Jeśli wierzyć gazecie "Sport Bild", ciekawie było również na trybunach. Na loży VIP-owskiej miało dojść do sprzeczki między menedżerami polskiego napastnika a dyrektorami BVB: Hansem-Joachimem Watzkem i Michaelem Zorkiem.

O co poszło? Według rewelacji gazety pracownicy klubu zerwali ustne porozumienia między klubem a menedżerami. Ci ostatni mieli usłyszeć, że Borussia wbrew temu, co wcześniej ustalono, nie zgodzi się na transfer Polaka w letnim okienku transferowym. Wszystko przez to, że jeden ważny transfer klub już zrobił - sprzedał za 37 milionów euro Maria Goetzego do Bayernu Monachium. A na kolejne tak duże osłabienie zespołu Borussia nie może sobie pozwolić.

Na linii klub-agenci Lewandowskiego zaczęło mocno zgrzytać, ale - jak czytamy w gazecie - sprawa ewentualnego transferu nie jest wcale zamknięta. Jeśli do klubu wpłynie oferta nie do odrzucenia, Lewandowski powinien otrzymać zielone światło na transfer.

Póki co, napastnik reprezentacji Polski jest związany z BVB umową do czerwca 2014 roku.

Zobacz wideo
Więcej o: