Liga Mistrzów. Hiszpańska prasa: 3:0 i już Wembley!

Hiszpańska prasa nawołuje Real do walki i wierzy, że odrobienie strat z pierwszego meczu jest możliwe. Wszędzie pojawia się słowo "remontada" i wspomnienie heroicznych meczów "Królewskich" z lat 80. Początek meczu Real - Borussia o godz. 20.45. Relacja Zczuba i na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE!

"Marca" na okładce wypisała wynik, który da awans do finału Ligi Mistrzów. "3:0 i już Wembley. Noc, która przejdzie do historii". "Gdy futbol to nie wszystko, trzeba karmić swoją nadzieję innymi elementami. Madryt już w swojej historii przeżył wielkie powroty, teraz znów może tego dokonać. Borussia to trudny przeciwnik, ale rywale spadali z wyższych szczytów" - czytamy w dzienniku.

"Juanito. Dla Ciebie!" - krzyczy z okładki "AS". Gazeta nawiązuje do "ducha Juanito" - jednego z najbardziej walecznych piłkarzy "Królewskich" w historii. W podobnym tonie pisze "El Mundo", który prosi wręcz piłkarzy, by wzięli przykład z historycznych dokonań Realu. "AS" przypomina też, że Real już trzy razy w swojej historii w różnych rozgrywkach trzybramkową stratę odrabiał.

"El Pais" pisze, że Real musi znacznie poprawić swoją grę przeciwko Borussii i zagrać zdecydowanie lepiej taktycznie, jeśli chce w ogóle myśleć o zwycięstwie we wtorkowym meczu. Zapowiada też zmiany w obronie, które mają powstrzymać "efekt Lewandowskiego".

"Cristiano musi tchnąć wiarę w Real" - pisze dziennik "ABC". "Portugalczyk musi poprowadzić drużynę i dyrygować szaleńczym atakiem przeciwko Borussii, która obiecuje, że nie będzie się tylko bronić".

Media w Katalonii meczowi Realu zbyt wiele miejsca nie poświęcają. Choć Barcelona spróbuje odrobić czterobramkową stratę do Bayernu dopiero w środę, to spotkanie jest tematem numer jeden. Na okładki "Sportu" i "El Mundo Deportivo" przebił się jedynie cytat z Jose Mourinho, który na poniedziałkowej konferencji prasowej powiedział, że jeśli Real nie awansuje do finału Ligi Mistrzów, będzie to jego osobista porażka. Jeśli Real zwycięży, będzie to wygrana Madrytu.

Zobacz wideo
Więcej o: