Liga Mistrzów. Agenci Lewandowskiego: Robert zmieni klub. Borussia: Zostanie!

Agenci Roberta Lewandowskiego, Cezary Kucharski i Maik Barthel, zgodnie zapewniają, że Polak opuści Borussię Dortmund już tego lata. - Borussia wyraziła zgodę, a Robert dogadał się już z innym klubem - zdradza Barthel. - Zagra w jeszcze większym zespole - dodaje Kucharski. Przedstawiciele Borussii Dortmund twierdzą jednak, co innego.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida

- Borussia, pokonując Real 4:1, pokazała, że jest wielkim zespołem, ale zapewniam, że w przyszłym sezonie Robert zagra w jeszcze większym europejskim klubie - powiedział na antenie TVP Info Kucharski. Agent Lewandowskiego dodał, że trener i działacze klubu już o wszystkim wiedzą. Nie chciał jednak zdradzić, o jaki zespół chodzi.

Informację, że Polak nie wypełni obowiązującego do czerwca 2014 roku kontraktu, potwierdził też na łamach "Sport Bilda" drugi agent piłkarza - Maik Barthel. - Lewandowski dogadał się już z innym klubem. Borussia zgodziła się na transfer i Robert latem opuści Dortmund - stwierdził.

"Jeśli klub nie będzie chciał, to go nie sprzeda"

Słowa te jednak nie współgrają z tym, co powiedział dyrektor generalny BVB Hans-Joachim Watzke. - Robert ma kontrakt do 2014 roku, a w nim nie ma klauzuli odstępnego [określającej, za jaką sumę może odejść - red.], tak jak to było w przypadku Mario Goetzego [już wiadomo, że przechodzi do Bayernu Monachium za 37 mln euro - red.]. Chcemy, by Robert grał w przyszłym roku w Dortmundzie, nawet jeśli potem odejdzie za darmo. Ale najpierw musimy z nim porozmawiać - powiedział Watzke.

W podobnym tonie wypowiedział się trener Juergen Klopp. - Lewandowski odchodzi? Nie widzę tego. Nie puścimy go - powiedział telewizji Sky German. Na czwartkowej konferencji jeszcze raz potwierdził: Jestem zupełnie spokojny, że Robert zostanie. Nie rozumiem, dlaczego jego menedżer przekazuje inne informacje. Nie mam informacji, że Lewandowski miałby nas opuścić. W jego kontrakcie nie ma klauzuli odstępnego, więc jeśli klub nie będzie chciał, to go nie sprzeda. A na razie Borussia nie chce jego odejścia.

Lewandowski milczy

Sam Lewandowski nie podjął jeszcze decyzji o swojej przyszłości, ale wielokrotnie sugerował, że rozważa zmianę klubu po sezonie. - Koncentruję się na Borussii. Mamy przed sobą ważne mecze w Lidze Mistrzów i Bundeslidze, zobaczymy, co się stanie potem - powiedział reporterom.

Wśród potencjalnych klubów, do jakich Polak mógłby przenieść się latem, najczęściej wymienia się Bayern Monachium i Manchester United.

W środę Lewandowski zagrał mecz życia - strzelił cztery gole Realowi Madryt w pierwszym meczu półfinału Ligi Mistrzów. Borussia wygrała 4:1, a Polak trafił na okładki wszystkich największych sportowych gazet świata.

Zobacz wideo
Więcej o: