Liga Mistrzów. Watzke: Chcemy zatrzymać Lewandowskiego

- W odróżnieniu od Goetzego, nie ma klauzuli określającej, za ile może odejść - mówi Robercie Lewandowskim dyrektor Borussii Dortmund Hans-Joachim Watzke. Niemiecki klub chce zatrzymać Polaka, który we wtorek zdobył cztery bramki w wygranym 4:1 półfinałem LM z Realem.

We wtorek Bayern Monachium ogłosił, że wykupi z Borussii za 37 milionów euro Mario Goetzego. W środę agent szkoleniowca klubu z Monachium Juppa Heynckesa poinformował media, że w jego ślady pójdzie Robert Lewandowski. Po tym, jak Polak zdobył cztery bramki w meczu z Realem, Borussia stanowczo zdementowała te doniesienia.

- Jestem zaskoczony tą informacją. Nie wiem, skąd wziął ją agent Heynckesa - powiedział Watzke telewizji ZDF. - Nie obchodzi nas wrogi ostrzał z tamtej części republiki. Faktem jest, że Robert ma kontrakt z nami ważny do 2014 roku - dodał.

Watzke przypomniał, że w przypadku Polaka decyzja należy do klubu.

- Inaczej niż Goetze, nie ma on w kontrakcie klauzuli [określającej, za ile może odejść - przyp. tka]. Chcemy, by Robert grał w przyszłym roku w Dortmundzie, nawet jeśli potem odejdzie za darmo. Ale najpierw musimy z nim porozmawiać - powiedział Watzke.

W podobnym tonie wypowiedział się trener Jurgen Klopp. - Nie widzę, że Lewandowski odchodzi. Nie puścimy go - powiedział telewizji Sky German.

Sam Lewandowski nie podjął jeszcze decyzji o swojej przyszłości, ale wielokrotnie sugerował, że rozważa zmianę klubu po sezonie.

- Koncentruję się na Borussii. Mamy przed sobą ważne mecze w Lidze Mistrzów i Bundeslidze, zobaczymy, co się stanie potem - powiedział reporterom.

Zobacz wideo

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.