Liga Mistrzów. Czy gole Bayernu były zdobyte prawidłowo? [WIDEO + SONDAŻ]

W hiszpańskiej prasie zawrzało. ?Marca" pisze, że trzy gole Bayernu nie powinny zostać uznane. Dwa z nich z pewnością budzą spore kontrowersje.

Bayern pokonał Barcelonę 4:0 w pierwszym półfinale Ligi Mistrzów. To najwyższa porażka Katalończyków od sześciu lat. Żadna drużyna nigdy nie awansowała do kolejnej rundy Ligi Mistrzów po porażce w pierwszym meczu 0:4.

"Marca" relacjonuje wtorkowy mecz jako popis umiejętności piłkarzy mistrza Bundesligi, ale też nieporadności sędziego. Według eksperta gazety trzy gole Bayernu padły niezgodnie z przepisami. Bliżej prawdy jest "El Mundo Deportivo", które w dwóch z czterech akcji bramkowej doszukuje się nie tyle błędów arbitra, co kontrowersji.

Czy powinien był uznać gole Gomeza i Robbena? Oceń sam:

Gol Gomeza:

W 49. minucie Gomez trafił głową na 2:0. Napastnik Bayernu mógł być na minimalnym spalonym.

Gol Robbena:

W 73. minucie szybką kontrę Bayernu wykończył Arjen Robben. Kontrowersje budzi "wyblok" Muellera, który barkiem uderzył Jordiego Albę.

Roura obwinia sędziów

- Nie chcę mówić o pracy sędziów, ale oczywiste jest, że dwie bramki nie powinny być uznane. Oceniając grę, Bayern był o wiele lepszą drużyną. Nam w końcówce zabrakło sił - powiedział trener Barcelony.

Bayernowi należał się rzut karny?

W 15. minucie meczu lewym skrzydłem atakował Philipp Lahm. Obrońca Bayernu rozpędził się i mocno uderzył. Piłka trafiła w rękę Pique i wyszła na rzut rożny. Sędzia mimo protestów Lahma nie podyktował rzutu karnego. Telewizyjne powtórki wyraźnie pokazały jednak, że obrońca Barcelony został trafiony w łokieć.