Liga Mistrzów. Hiszpańska prasa po klęsce Barcelony: Katastrofa w Monachium

"Bayern zgniótł Barcelonę", "Katastrofa w Monachium" - hiszpańskie gazety są zaskoczone rozmiarem klęski Barcelony w pierwszym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów". Każda wielka drużyna ponosi kiedyś porażkę, która spycha ją na drugi plan" - napisał "As" po porażce z Bayernem 0:4.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida

Marca: Pogrom i skandal

Bayern Monachium udowodnił swoją niezaprzeczalną wyższość nad Barcą, która poniosła dotkliwą porażkę. Gole Mullera, Gomeza i Robbena sprawiły, że Barcelona za tydzień na Camp Nou będzie potrzebowała cudu, by awansować do finału na Wembley.

""Marca" zwraca też uwagę na sędziowskie kontrowersje w meczu. Według jej eksperta Olivera Andujara trzy gole Bayernu padły niezgodnie z przepisami.

As: Przez Barcelonę przeszedł cyklon

Każda wielka drużyna ponosi kiedyś porażkę, która spycha ją na drugi plan. Błędy sędziowskie nie mogą być wytłumaczeniem. Bayern przeszedł po Barcelonie jak cyklon i wyrzucił ją z wyścigu o finał na Wembley. Ta okrutna porażka kończy erę splendoru i nie zmaże jej nawet mistrzostwo Hiszpanii.

El Mundo Deportivo: Katastrofa w Monachium

Barcelona nie potrafiła utrzymać się przy piłce i drogo zapłaciła za swoje błędy w defensywie.

Katastrofa w Monachium długimi momentami przypominała finał w Atenach, kiedy "Dream Team" Milanu zdominował Barcelonę, tak jak Bayern na Allianz Arenie. Bardzo smutny widok.

Sędzia Kassai nie miał najlepszego dnia. Nie powinien był uznać dwóch pierwszych goli, ale z drugiej strony nie podyktował rzutu karnego po zagraniu ręką przez Pique.

El Pais: Bayern zgniótł Barcelonę

W pierwszym półfinałowym meczu Ligi Mistrzów Bayern wymierzył Barcelonie surową karę. Bawarczycy byli lepsi w każdym elemencie gry. Od początku do końca potrząsał Barcą. Potwierdził dominację czterema golami i nie pozwolił zbliżyć się do bramki Neuera.

Więcej o: