Liga Mistrzów. Uli Hoeness: PSG, City i Milan powinny podzielić los Malagi

- Platini powinien traktować wszystkich równo. Jeżeli wyrzucił z Ligi Mistrzów Malagę, powinien zrobić to samo w stosunku do Milanu, PSG czy Manchesteru City - powiedział Uli Hoeness, prezydent Bayernu Monachium, który twierdzi, że ?finansowe fair play? jest tylko fikcją.

Malaga stała się pierwszym wielkim klubem, który na własnej skórze odczuł działanie tzw. Financial Fair Play. Zaległości w wypłatach i niezapłacone podatki sprawiły, że klub został wykluczony z gry w europejskich pucharach w jednym z czterech najbliższych sezonów, począwszy od edycji 2013/14.

Hoeness twierdzi, że takie działanie odwraca jedynie uwagę od możniejszych klubów, które również nie stosują się do reguł finansowego fair play. Prezydent Bayernu zastanawia się, czy UEFA równie zdecydowanie postąpiłaby w przypadku City, PSG czy Milanu. - Te kluby również mają długi. Działają podobnie jak Malaga, ale Platini nigdy nie potraktuje w ten sposób swoich przyjaciół - zaznaczył z ironią.

Laurent Platini, syn szefa UEFA, jest pracownikiem Quatar Sports Investments - głównego udziałowca w PSG.

Bayern przynosi zyski

Zespół z Bawarii jako jeden z nielicznych w Europie jest stabilny finansowo. Ba, przynosi ogromne zyski.

 

Miniony sezon był, pod kątem finansowym, najlepszym w 112-letniej historii klubu. Bayern zarobił ponad 11 mln euro, choć w dwóch poprzednich rozgrywkach nie potrafił sięgnąć po mistrzostwo Niemiec. Obroty klubu, podobnie jak zyski, rosną z sezonu na sezon.

Więcej o: