Bundesliga. Niemieccy kibice: Lewandowski powinien zostać w Dortmundzie

"Co powinien zrobić Robert Lewandowski?" - takie pytanie padło w ankiecie przeprowadzonej przed jedną z niemieckich firm badających opinię publiczną na życzenie agencji Sport-Informations-Dienst. Większość kibiców w Niemczech doradza Polakowi pozostanie w Borussii Dortmund

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida

Lewandowski, który z 22 golami jest liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi, wciąż nie podjął decyzji o swojej przyszłości. Z Borussią wiąże go kontrakt do 30 czerwca 2014 r. Nie wiadomo jednak, czy w letnim okienku transferowym nie przeniesie się do Anglii albo do Bayernu Monachium. W związku z tym niemiecka agencja prasowa Sport-Informations-Dienst postanowiła spytać niemieckich kibiców, co doradziliby w tej sytuacji Polakowi. Badanie przeprowadziła zewnętrzna firma Nürnberger Marktforschungsinstituts.

Wyniki badania sa następujące: 50 procent ankietowanych odpowiedziało, że Lewandowski powinien zostać w Borussii. 12 proc. uważa, że najlepiej dla niego byłoby przenieść się do Bayernu Monachium. A tylko 11 proc. sądzi, że Polak powinien podpisać kontrakt z klubem z innej ligi zagranicznej. Pozostali ankietowani nie mieli w tej sprawie zdania.

A ty co doradziłbyś Lewandowskiemu?
Więcej o: