Półfinały Ligi Mistrzów. Tylko sześć państw reprezentowanych liczniej niż Polska

W półfinałach Ligi Mistrzów mogą zagrać piłkarze z 22 krajów. Tylko sześć państw będzie reprezentowanych liczniej niż Polska. Relacja Z Czuba i na żywo z losowania 1/2 finału LM od godz. 12 w Sport.pl i aplikacji Sport.pl Live na androida i iPhone'a.

Click. Boom. Amazing! Przekonajcie się, jakie to proste

Po raz drugi w historii w półfinale Ligi Mistrzów zagrają trzej Polacy, ale po raz pierwszy w jednej drużynie. W sezonie 95/96 o awans do finału walczyły Panathinaikos Ateny Józefa Wandzika i Krzysztofa Warzychy oraz Nantes Romana Koseckiego. Teraz w półfinale zagra Borussia Dortmund z Jakubem Błaszczykowskim, Robertem Lewandowskim i Łukaszem Piszczkiem w składzie.

Żaden z naszych zespołów nie zdołał awansować do Ligi Mistrzów od 1996 roku, ale jeśli spojrzymy na narodowości piłkarzy, których drużyny teraz wystąpią w 1/2 finału, okaże się, że od Polski więcej przedstawicieli ma tylko sześć państw. W tym same futbolowe potęgi i tylko cztery europejskie. Zdecydowaną przewagę mają Niemcy. Łącznie może ich zagrać aż 34. Licznie reprezentowani są też Hiszpanie - w półfinałach możemy zobaczyć ich 27. Na trzecim miejscu pod tym względem są Brazylijczycy, których zagra ośmiu. Od Polaków więcej jest jeszcze tylko (o jednego) Portugalczyków, Argentyńczyków i Francuzów.

Zobacz wideo

Kraje i liczba ich przedstawicieli w półfinałach Ligi Mistrzów

1. Niemcy 34

2. Hiszpania 27

3. Brazylia 8

4. Portugalia 4

Argentyna 4

Francja 4

7. Polska 3

8. Chorwacja 2

Australia 2

10. Ghana 1

Chile 1

Meksyk 1

Kamerun 1

Belgia 1

Holandia 1

Szwajcaria 1

Peru 1

Austria 1

Ukraina 1

Serbia 1

Turcja 1

Węgry 1

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.