Liga Mistrzów. Lewandowski o golu z Malagą: Powinien być nominowany do gola sezonu

PRZEGLĄD PRASY: - Za tę sytuację powinniśmy zostać nominowani do gola sezonu. Wszystko nam się w niej udało - tak na łamach ?Przeglądu Sportowego" ocenił swoje trafienie w meczu z Malagą Robert Lewandowski.

Click. Boom. Amazing! Ściągnij aplikację Sport.pl LIVE na swojego Iphone'a!

Borussia Dortmund w rewanżowym ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów wygrała 3:2 z Malagą , choć jeszcze w 90. minucie przegrywała 1:2, i zagra po raz pierwszy od 15 lat w półfinale tych rozgrywek. Swojego rywala pozna w piątek - w Nyonie odbędzie się losowanie par.

Pierwszego gola dla BVB strzelił Lewandowski. Było to jego szóste trafienie w tej edycji Ligi Mistrzów. Napastnik trafił do siatki po pięknej akcji w 40. minucie gry. Najpierw Błaszczykowski świetnie przyspieszył wyprowadzaną kontrę. Goetze szybko zagrał do Reusa, a ten z pierwszej piłki podał piętą w pole karne. Lewandowski przejął futbolówkę, nie dał się wybić z rytmu atakującym go obrońcom, minął bramkarza i strzelił do siatki.

- Za tę sytuację powinniśmy zostać nominowani do gola sezonu. Wszystko nam się w niej udało. Jak Mario Goetze miał piłkę, to chciałem wbiegać już w pole karne, ale uznałem, że poczekam na jego zagranie. On odegrał do Marco Reusa i wtedy ruszyłem do przodu. Marco świetnie odegrał piętą, mnie się jeszcze udało podciąć piłkę nad bramkarzem. Miałem obrońcę na plecach, ale nie spanikowałem. Lepiej nie mogło to nam się udać - uważa Lewandowski .

Więcej bramek od niego zdobyli tylko Cristiano Ronaldo (11), Lionel Messi i Burak Yilmaz (obaj 8).