Liga Mistrzów. Prezes Borussii: Byliśmy prawie martwi

- Nigdy nie przeżyłem niczego podobnego. Byliśmy prawie martwi - powiedział Hans-Joachim Watzke, prezes Borussii Dortmund, po niesamowitym zwycięstwie z Malagą 3:2.

Click. Boom. Amazing! Przekonajcie się, jakie to proste

Borussia Dortmund w rewanżowym ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów wygrała 3:2 z Malagą, choć jeszcze w 90. minucie przegrywała 1:2 i zagra w pierwszym od 15 lat półfinale LM. - Ciężko to opisać słowami! Mieliśmy masę szczęścia. Zespół zmarnował wiele okazji, ale nie przestał wierzyć - stwierdził dyrektor sportowy klubu Michael Zorc.

- Nigdy nie przeżyłem niczego podobnego. Byliśmy prawie martwi - powiedział Hans-Joachim Watzke, prezes Borussii.

Borussia w półfinale. Cud w Dortmundzie

Jeszcze w 90. minucie Borussia była bardzo daleko od półfinału. Malaga prowadziła 2:1, a kibice zaczynali już wychodzić ze stadionu. Ci, którzy trybuny opuścili, będą tego żałować do końca życia. W 91. minucie po zamieszaniu w polu karnym Reus z bliska trafił do siatki i natchnął swoich kolegów do walki.

Borussia wściekle rzuciła się na Malagę i już niespełna dwie minuty później była w półfinale! Lewandowski dostał piłkę na lewej stronie i wrzucił w pole karne. Z obrońcami walczyli Schieber i Santana - ten drugi wygrał walkę z obrońcami i z kilkunastu centymetrów wepchnął ją do siatki, a kibice wpadli w ekstazę!

Borussia - Malaga 3:2. Czytaj naszą relację z meczu

Niemieckie media: 1999 Reloaded

Wielka radość w niemieckich mediach tuż po fantastycznym zwycięstwie Borussii Dortmund 3:2 z Malagą i awansie do półfinału. "Cud w Dortmundzie" - to czołówka internetowego wydania brukowca "Bild". Podobny tytuł na stronie "Spiegla": "Dortmund świętuje piłkarski cud". "Niepojęte! Szaleństwo w doliczonym czasie!" - krzyczy Sport.de, a konkurencyjny portal Sport1.de cieszy się, że "Borussia powaliła Malagę!" - takie są pierwsze reakcje niemieckich mediów po meczu Borussia - Malaga .