Liga Mistrzów. Wpadka TVP Sport na Facebooku, kibice Realu kpią

?Real nie zachwyca i pewnie dlatego nie pokażemy jego meczu w Lidze Mistrzów? - wpis tej treści pokazał się w niedzielę wieczorem na profilu TVP Sport na Facebooku i rozognił sympatyków klubu z Madrytu.

Na początku stycznia Telewizja Polska poinformowała, że w 1/8 finału Ligi Mistrzów jej widzowie 13 lutego zobaczą mecz Szachtar Donieck - Borussia Dortmund, a tydzień później starcie Milanu z Barceloną. Kibice Realu i Manchesteru byli oburzeni, wyklinając i wyśmiewając nadawcę w internecie.

Teraz pracownicy TVP sami odlali oliwy do ognia. Na oficjalnym profilu TVP Sport zamieścili w niedzielę wieczorem link do relacji z meczu Realu Madryt z Realem Sociedad wygranego przez gospodarzy 4:3, komentując go "Real nie zachwyca i pewnie dlatego nie pokażemy jego meczu w Lidze Mistrzów...". Wpis zaraz został usunięty, ale i tak wywołał burzę.

"Finału LM też nie pokażą"

Zrzut z ekranu z niefortunnym wpisem krąży po Facebooku. Zamieścił go między innymi profil popularnej wśród kibiców Realu strony RealMadrid.pl . Zebrał ponad 100 komentarzy, w większości nie nadających się do przytoczenia. Przeważają wpisy mieszające TVP z błotem. Nazwa stacji zmieniana jest na "BVB Sport".

"Finału LM też nie pokażą , bo zagra tam REAL , a nie będzie Borussii..." - ironizuje Dominik Wrzeszcz jeden z fanów RealMadrid.pl. "Dlatego oglądałem, sylwester z Polsatem" - napisał Alan Szuster.

TVP się tłumaczy

- Znamy i rozumiemy argumenty kibiców, którzy optują za spotkaniem na Santiago Bernabeu. Ale przedstawiamy nasze argumenty, które, mamy nadzieję, przynajmniej pozwolą Wam zrozumieć tę decyzję - piszą na swojej stronie dziennikarze TVP i przedstawiają trzy argumenty za meczem Szachtar - Borussia.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na smartfony

Który mecz wolałbyś obejrzeć?
Więcej o: