Liga Mistrzów. Dwa gole Lewandowskiego, Borussia zmiażdżyła Ajax i wygrała grupę śmierci

Mistrz Niemiec rozbił 4:1 Ajax w Amsterdamie, a dwie bramki zdobył Robert Lewandowski. Borussia niezależnie od wyniku ostatniego meczu z Manchesterem City wygrała swoją grupę. Kapitalny mecz rozegrał Mario Goetze - Niemiec miał udział przy każdej bramce Borussii.

Aby awansować do kolejnej fazy rozgrywek, Borussia musi przywieźć z Amsterdamu co najmniej punkt. W pierwszym składzie niemieckiej drużyny wyszło dwóch Polaków: Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek. Na ławce spotkanie rozpoczął Jakub Błaszczykowski.

Borussia nie zamierzała jednak grać na remis. Już w 9. minucie świetną, dwójkową akcję rozegrali Marco Reus i Mario Goetze. Piłkę pomiędzy nogami bramkarza Ajaxu posłał ten pierwszy. Holendrzy ruszyli do ataku, jednak Borussia świetnie grała w obronie. W ataku Borussia była zabójcza.

W 36. minucie Goetze zmylił zwodem obrońcę i strzelił na krótszy słupek Vermeera, który znów musiał wyciągnąć piłkę z siatki.

Pod koniec pierwszej połowy doczekaliśmy się bramki Roberta Lewandowskiego. Znów przy piłce znalazł się Goetze, bardzo aktywny w pierwszej połowie. Młody Niemiec mocnym strzałem zza pola karnego starał się zaskoczyć Kennetha Vermeera. Holender zdołał obronić to uderzenie, jednak wybił piłkę przed siebie, a tam już czekał Lewandowski, który z kilku metrów zdobył trzecią bramkę dla Borussii.

Po przerwie w polu karnym upadł Mario Goezte. Przez moment wydawało się, że sędzia podyktuje "jedenastkę'', jednak uznał, że Niemiec symulował upadek i pokazał mu żółtą kartkę. W 68. minucie Goetze świetnie przerzucił piłkę nad obroną Ajaxu. Nogę wysoko wyciągnął Lewandowski - udało mu się przyjąć trudną piłkę. Polak idealnie uderzył z ostrego kąta i piłka znów trafiła do bramki Ajaxu! To czwarte trafienie w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów Lewandowskiego.

W 70. min. na boisku pojawił się Jakub Błaszczykowski, który wraca po kontuzji. Polak zmienił Mario Goetzego. W 87. minucie bramkę na otarcie łez dla Ajaxu zdobył Hoesen.

Borussia po pięciu kolejkach ma 11 pkt. Real po remisie z Manchesterem City jest drugi i z tego miejsca wyjdzie z grupy, bo bezpośredni bilans spotkań lepszy ma Borussia.