Liga Mistrzów. Czytelnicy Sport.pl o Luizie Adriano: Chamskie zachowanie, gol prawidłowy

Gol Luiza Adriano z wtorkowego meczu Ligi Mistrzów wywołał kontrowersje. Również wśród czytelników Sport.pl zdania są podzielone. Kuba Zieliński napisał na Facebooku: - Chamskie zachowanie, ale to jego sprawa... gol prawidłowy. Filip Matheo Nowicki uważa, że takie zagranie to przejaw ?braku kultury i sportowego ducha?.

Zobacz wtorkowe bramki Ligi Mistrzów na Zczuba.tv ?

Wielu czytelników w komentarzach pod artykułami i na Facebooku zauważa, że zagranie Luiza Adriano, mimo że potępiane przez środowisko piłkarzy i kibiców, wcale nie jest niezgodne z zasadami.

- Ludzie, czy wy nie rozumiecie, że od tego się powoli odchodzi!!! Kiedyś piłki były wybijane na aut pod pole karne przeciwnika, teraz już wybijają na pole karne, aby móc się włączyć do akcji. Dziwić się tu można jedynie obrońcom, którzy jak panicze czekali na piłkę!!!!! Gość piłkę oddał, a że nie doszła idealnie do nóg przeciwników, to można było się chociaż do niej ruszyć, a nie stać i czekać, co się wydarzy!!! Amatorszczyzna. Poza tym bardzo dobrze ktoś zauważył, od przerywania meczu są sędziowie. Mogli grać, a nie wybijać piłkę - komentuje 4rest.

- Nigdzie nie ma napisane, że trzeba oddać piłkę - wtóruje mu Maciej Masymowicz.

- Owszem, nie ma nakazu oddać piłki. Ale piłka nożna powinna być grą fair play, tak jak głosi FIFA. A jeżeli takie przypadki zdarzają się na poziomie Ligi Mistrzów, to jest kompromitacja (w tym przypadku dla Szachtara). Poza tym, jeżeli niektórzy będą brać przykład z takich zachowań, wówczas piłka nożna nie będzie już grą fair w stu procentach. Jednym słowem - zachowanie Adriano - ŻAŁOSNE! - nie zgadza się z nim Jasiek Nizioł.

Krytyka objawiła się też w ironii. Bartek Jakóbczyk stwierdził - fair play jak w polskiej polityce, a Mateusz Gamza nazwał trafienie Luiza Adriano bramką stulecia - Ibra wymięka przy tym - dodał.

Świętujemy 100 tysięcy fanów na FB. Wygraj muzycznego smartfona HTC!

 

Część czytelników uważa, że zagranie Brazylijczyka nie było szczytem wyrachowania czy brakiem sportowego ducha, a po prostu nieporozumieniem. - Według mnie ewidentne nie skumał "co jest grane" :) nie wierzę, żeby zrobił to perfidnie. Chyba myślał, że jest szybko wykonany wolny dla Szachtara :) ośmieszył się, ale na szczęście nie wypaczył wyniku. Szachtar gromi i jest sporą niespodzianką fazy grupowej! - stwierdził kuzmowicz.

Rację przyznaje mu misiu9091909: - Ja myślę, że on się faktycznie pomylił, jak ktoś tu już napisał, widać po reakcji. Nie skakał z radości jak strzelił, był raczej zdziwiony. A grał, bo myślał, że wszystko OK, tak samo jak gra się po spalonym, dopóki sędzia go nie zagwiżdże. Mnie też denerwuje to klasyfikowanie wszystkiego jako rasizm, ale komentujący pod tym artykułem naprawdę przesadzają. Coś takiego mógłby zrobić każdy piłkarz - uważa.

Szachtar Donieck wygrał z duńskim Nordsjaelland 5:2 i przed ostatnią kolejką zajmuje z 10 punktami pierwsze miejsce w grupie E. Drugi z 9 punktami jest Juventus, trzecia Chelsea ma punktów 7.

 

U Luiza Adriano zadziałał instynkt - Mircea Lucescu o golu Brazylijczyka ?

Więcej o: