Liga Mistrzów. Barcelona z awansem

Leo Messi miał asystę przy golu Daniego Alvesa, a potem sam strzelił dwa gole i Barcelona pokonała w Moskwie Spartaka 3:0. Katalończycy zapewnili sobie awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Zobacz wtorkowe bramki z Ligi Mistrzów na Zczuba.tv ?

Spartak tylko przez dziesięć minut bronił się przed naporem Barcelony. W tym czasie gospodarze grali bardzo uważnie w obronie, blisko siebie, a rywale nie mieli pomysłu, jak złamać ich upór. Ale minął kwadrans, a goście już prowadzili. Wystarczyło, że Leo Messi wywalczył piłkę w podbramkowym zamieszaniu i podał do Daniego Alvesa, który strzałem tuż przy słupku wyprowadził Barcelonę na prowadzenie.

Jeszcze przed przerwą swojego czwartego i piątego gola w tej edycji Ligi Mistrzów strzelił sam Argentyńczyk. To jednocześnie jego 79. i 80. trafienie w 2012 roku. Messi jest bliski pobicia rekordu Gerda Muellera, który czterdzieści lat temu w jednym roku kalendarzowym we wszystkich rozgrywkach strzelił 85 goli.

Piłkarz Barcelony najpierw uruchomił akcję, po której Andriej Dykan odbił strzał Iniesty, ale wprost pod nogi Argentyńczyka. Kilkanaście minut później w sytuacji sam na sam minął bramkarza.

Barcelona z 12 punktami prowadzi w grupie G i zwycięstwem w Moskwie zapewniła sobie awans do 1/8 finału.

Czytaj relację z meczu Spartak - Barcelona ?