Liga Mistrzów. UEFA: Błysk w oku Lewandowskiego

UEFA.com nagrała z napastnikiem Borussii Dortmund Robertem Lewandowskim wywiad wideo. Polski napastnik opowiada w nim o swoim idolu z dzieciństwa, o grze Borussii w Lidze Mistrzów i trenerze Juergenie Kloppie. Najbliższy mecz Borussia zagra z Ajaksem Amsterdam w środę o 20.45. Relacja na żywo na Sport.pl

"Dwoma golami w czterech meczach Ligi Mistrzów Robert Lewandowski udowodnił, że jest czołowym napastnikiem w Europie" - napisano o Lewandowskim na UEFA.com. Z zawodnikiem przeprowadzono wywiad wideo.

Były napastnik Lecha mówił o swoim idolu z dzieciństwa: - Nie miałem jednego idola. Ale był piłkarz, którego starałem się naśladować. To był Thierry Henry, z jego czasów w Arsenalu. Lubiłem jego sposób gry i poruszania się po boisku. To był wspaniały piłkarz.

- Jako młody zawodnik zawsze marzyłem o grze w Lidze Mistrzów. Spełniło się. Zawsze chcę grać jak najlepiej i strzelać jak najwięcej goli, jednak najbardziej się cieszę jak moja drużyna wygrywa - dodał.

Polak analizuje przyczyny słabego występu Borussii w poprzedniej edycji: - Poprzedni sezon w Lidze Mistrzów był dla nas czymś nowym. Większość z nas grała w niej po raz pierwszy w życiu. Graliśmy nieźle, ale nie punktowaliśmy. Teraz jest zupełnie inaczej. Już wiemy jak zdobywać punkty w Lidze Mistrzów.

Najlepszy napastnik Borussii bardzo chwali swojego trenera: - Juergen Klopp wie, kiedy można się pośmiać, a kiedy trzeba ciężko pracować. Jest bardzo blisko drużyny, to dla nas bardzo ważne. Można zobaczyć w telewizji, jak jest szczęśliwy, gdy strzelamy bramki. On żyje nie tylko meczami, ale również treningami. Widzi bardzo dużo, jest dobrym psychologiem, a to pozwala mu współpracować z zawodnikami. Gdy widzi, że ktoś ma problem, stara się go rozwiązać. To jest jego wielki plus.

- Myślę, że w tej edycji pokazujemy, że nie tylko umiemy dobrze grać, ale również zdobywać punkty. Mecz z Manchesterem City zremisowaliśmy, ale powinniśmy byli wygrać. Mam nadzieję, że będziemy kontynuować dobrą grę. Jesteśmy zespołem z potencjałem. Chcemy dojść jak najdalej - kończy.

Więcej o: