Liga Mistrzów. Brytyjskie media: "Nie najgorszy sposób na świętowanie urodzin"

W środowy wieczór w meczu Ligi Mistrzów Celtic niespodziewanie pokonał na własnym stadionie FC Barcelonę 2:1. "Wanyama i Watt zatopili Barcelonę" - piszą brytyjskie media.

Wszystko o meczu Celtic - FC Barcelona ?

Takiej sensacji nie było w Lidze Mistrzów od dawna. Barcelona przyjechała do Glasgow, by zapewnić sobie awans do 1/8 finału, ale sensacyjnie przegrała 1:2.

Daily Mail: Wanyama i Watt zatopili Barcelonę. The Bhoys w pięknym stylu świętują 125. urodziny

Historyczna chwila. Dzień po tym jak Celtic obchodził 125. rocznicę powstania klubu, piłkarze zagrali tak, że o tym meczu będzie się mówiło wiele razy przez kolejne 125 lat. Pokonanie Barcelony, Messiego i całej reszty jego kolegów to chwalebne osiągnięcie. Jeden punkt w meczu z Benfiką może wystarczyć do awansu do czołowej 16.

The Sun: "Watt a victory (Cooo za zwycięstwo)"

Superzmiennik Tony Watt dał Celtikowi jeden z najwspanialszych wieczorów w historii. Gol nastolatka zapewnił Celtikowi oszałamiające zwycięstwo nad Lionelem Messim i Barceloną. Gwiazdor rocka Rod Stewart płakał na trybunach, gdy podopieczni Neila Lennona dzielnie stawiali czoła katalońskim gigantom.

The Guardian: Celtic zaszokował Barcelonę golami Wanyamy i Watta

Dzień po 125. rocznicy powstania Celtic osiągnął jeden z lepszych wyników w historii klubu. Zespół Neila Lennona pokazał niesamowitą nieustępliwość i bezwzględność, żeby stawić czoła Barcelonie. Wielu może zazdrościć Celtikowi sukcesu.

The Independent: Ten wynik przejdzie do historii

Bohatera. Tego chciał przed meczem Neil Lennon. Dostał ich całą drużynę. Zapisali się w historii 125-letniego klubu. Celtic mógł mieć swój moment chwały na Camp Nou dwa tygodnie temu. Wtedy byli dzielni. Wtedy strzelili gola. Na koniec zostali pokonani. Tym razem udało im się osiągnąć historyczny wynik.

Scotland Herald: Nie najgorszy sposób na świętowanie urodzin

W czasie, gdy Celtic wspomina przeszłe sukcesy, pokazuje, że kolejne również mogą zostać osiągnięte. Neil Lennon po końcowym gwizdku schował twarz w dłoniach. Tak dużo z tego wieczoru pozostanie w świadomości kibiców Celtiku. Hałas na stadionie był niesamowity, poniósł piłkarzy i wyzwolił w nich nowe pokłady energii.

Daily Record: Gol Wanyamy rozpoczął drogę Celtiku do fantastycznego zwycięstwa nad najlepszym klubem świata

Najpierw Wanyama strzelił głową, a potem nastoletni Watt swoim trafieniem ozdobił mecz wisienką na torcie. Celtic zaszokował piłkarski świat w środowy wieczór. Parkhead był epicentrum niespodziewanych sejsmicznych wstrząsów, które dało się odczuć na całym świecie.

Więcej o: