Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Liga Mistrzów. Angielska prasa: "Chelsea na krawędzi ziemi obiecanej"

Angielska prasa po zwycięstwie Chelsea nas Szachtarem zgodnie przyznaje, że Ukraińcy zasłużyli co najmniej na remis. Bohaterem został strzelec zwycięskiej bramki Moses. "Mojżesz nie będzie się już tylko kojarzył z rozstąpieniem Morza Czerwonego i 10 przykazaniami".

Wszystko o meczu Chelsea - Szachtar ?

Po szalonym meczu w Londynie Chelsea pokonała Szachtara Donieck 3:2, choć przez większość meczu to rywale grali efektowniej i stworzyli sobie więcej okazji do strzelenia gola. Zwycięska bramka padła w doliczonym czasie gry, a szczęśliwym strzelcem był rezerwowy Moses.

Oba gole dla Szachtara strzelił Willian. Oba trafienia Brazylijczyk zaliczył ze środka pola karnego. Ale Chelsea strzelała po fatalnych błędach rywali, którzy imponowali grą z przodu, ale zawodzili w obronie.

W tabeli grupy E po czterech kolejkach prowadzi Szachtar przed Chelsea. Oba kluby mają po siedem punktów. Trzeci z sześcioma punktami jest Juventus.

Daily Mail: Moses doprowadził do cudu, szczęście nie opuszcza Di Matteo

Właśnie tak to się robi. Piłka kopnięta na środku boiska, a sędzia kończy mecz. Triumf Niebieskich na Stamford Bridge. Często pojawia się debata na temat tego, kiedy najlepiej strzelić gola. Najlepiej w samej końcówce doliczonego czasu gry. To zwykle działa. Szachtar zasługiwał co najmniej na remis, a prawdopodobnie na więcej. Liga Mistrzów będzie ciekawsza, jeśli w niej zostaną.

The Sun: Co za Victoria!

Mojżesz [strzelec zwycięskiej bramki dla Chelsea to Moses - red.] nie będzie się już tylko kojarzył z rozstąpieniem Morza Czerwonego i 10 przykazaniami. Teraz trzeba do tego jeszcze dodać cudowną główkę w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Superzmiennik.

The Guardian: Późna bramka Mosesa pozwala Chelsea pokonać Szachtar

Styl Chelsea się zmienił. Z topornego, fizycznego futbolu na pełen ekstrawagancji i polotu. Do dobrych wyników to jednak nie wystarcza. Zwycięstwo po mękach pozwala na dalszą walkę o wyjście z grupy.

The Independent: Chelsea na krawędzi ziemi obiecanej po interwencji Mosesa

Rezerwowy zapewnia zwycięstwo nad nieustępliwym Szachtarem. Terry niezadowolony z przesiedzenia całego meczu na ławce rezerwowych. Trener Di Matteo po meczu przyznał, że było mu bardzo trudno powiedzieć kapitanowi Terry'emu, że nie może w tym meczu zagrać, że nie jest jeszcze gotowy.

Więcej o: