Liga Mistrzów. Borussia jeszcze bez awansu

Borussia Dortmund zremisowała 2:2 z Realem Madryt i przybliżyła się do awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Wszystkie wtorkowe bramki z Ligi Mistrzów na ZCzuba.tv

Dortmundczycy przez 44. minuty byli już jedną nogą w kolejnej rundzie. Po bramkach Reusa i samobóju Arbeloi Borussia prowadziła 2:1 po pierwszej połowie (gola dla Realu strzelił Pepe) i skutecznie broniła się przed atakami Realu w drugiej połowie. Do 89. minuty. Wtedy pięknie z rzutu wolnego uderzył Mesut Oezil i pokonał źle ustawionego Weidenfellera.

W drugim meczu grupy D Manchester City zremisował 2:2 z Ajaxem. Takie wyniki oznaczają, że sprawa awansu do kolejnej rundy jest jeszcze otwarta.

Awans Borussii zagwarantuje zwycięstwo w kolejnym meczu, ale może wystarczyć nawet punkt w dwóch ostatnich meczach. Teoretycznie dortmundczycy mogą jeszcze odpaść po fazie grupowej, ale tylko w wypadku dwóch porażek i korzystnych dla rywali wyniki innych meczów.