Liga Mistrzów: " Żegnaj Barcelono", "Koszmar na Camp Nou" - hiszpańska prasa o klęsce Barcelony

Hiszpańskie dzienniki ubolewają nad brakiem Barcelony w finale Ligi Mistrzów. "Koszmar na Camp Nou", "Futbol bezlitosny dla Barcelony" czy "Berno i duchy przyszłości " to niektóre z tytułów w hiszpańskiej prasie tuż po klęsce Barcelony na Camp Nou.

Zobacz bramki z meczu Barcelona - Chelsea na Zczuba.tv

Marca

"Koszmar na Camp Nou" - taki tytuł widnieje na "czołówce" hiszpańskiego dziennika "Marca", który nie ma wątpliwości, kto ponosi odpowiedzialność za porażkę w dwumeczu z Chelsea i odpadnięcie z Ligi Mistrzów - "najmroczniejsze dni Pepa Guardioli", "fatalny rzut karny Messiego" to tylko niektóre z określeń trenera i największej gwiazdy Katalończyków Leo Messiego.

"Futbol bezlitosny dla Barcelony" to kolejny z tytułów na Marca.com, który świadczy o nieprzewidywalności piłki nożnej i pechu gospodarzy.

As

Internetowe wydanie hiszpańskiego "Asa" porażkę Barcelony tytułuje najkrócej jak to możliwe: "Adios Barca" czyli "Żegnaj Barco". Hiszpańscy dziennikarze piszą także o "pogrzebaniu Barcelony", "najokrutniejszym wyniku" i "prawdziwym szaleństwie" Chelsea.

Jedna z najważniejszych informacji przed finałem to brak w nim Terry'ego, Ramiresa, Ivanovicia i Meirelesa. Terry został ukarany czerwoną, a pozostali trzej żółtymi kartkami, których jednak na koncie mają już zbyt wiele.

El Pais

"El Pais" sugeruje, że nad Barceloną wisi klątwa, ale docenia kibiców Katalończyków, którzy żegnali brawami schodzących do szatni podopiecznych Guardioli.

"Berno i duchy przyszłości " - tytułuje artykuł o półfinale "El Pais" przywołując w pamięci feralny finał z 31 maja 1961 roku, kiedy to Barcelona przegrała pechowo Benfiką w Brnie. - Jesteśmy mistrzami nieszczęścia - oznajmił 51 lat temu Enrique Orizaola prowadzący Barcelonę. Słowa te doskonale pasują do wtorkowego meczu na Camp Nou.

Sport.es

"Piłka ukarała Barcelonę" pisze Sport.es. "Niesprawiedliwe, okrutne, straszne" - żadne przymiotniki nie mogą określić sensacyjnego odpadnięcia Barcelony z Ligi Mistrzów. To "niesprawiedliwe" uważają dziennikarze jednego z najpopularniejszych sportowych serwisów w Hiszpanii. Chelsea w 180 minut oddała 3 strzały i po każdym padł gol - można wywnioskować z pomeczowych relacji na Sport.es

"Wielki Alexis", "Busquets złamał klątwę" czytamy o strzelcach goli dla gospodarzy. Gol Torresa w doliczonym czasie gry, który przesądził o awansie Chelsea, określony został z kolei jako podpisany "wyrok na Barcelonie".

Wszystko o meczu Barcelona - Chelsea na Sport.pl ?