Angielska prasa po meczu Chelsea - Napoli. "Marsz starej gwardii", "Chelsea poprzedniej ery"

Po poruszającym przemówieniu nadeszło oszołamiające osiągnięcie. To była szczególna noc dla europejskiego futbolu. Noc, która zakończyła się wizytą w szatni samego Romana Abramowicza, który osobiście pogratulował swoim piłkarzom i powołanego 11 dni wcześniej trenerowi. Angielscy dziennikarze są zachwyceni postawą Chelsea, ale nie wierzą w końcowy sukces zespołu.

Zobacz gole z meczu Chelsea - Napoli

Daily Mail - Marsz starej gwardii

Po poruszającym przemówieniu nadeszło oszołamiające osiągnięcie. John Terry powiedział przed meczem, że środowy wieczór może być jednym z najpiękniejszych w historii klubu. I taki właśnie był. Przez niektórych nazywana "podstarzałą" Chelsea pokazała, że jeszcze nie zamierza umierać, porzucić marzenia w poszukiwaniach najwyższej nagrody - trofeum Ligi Mistrzów. Po końcowym gwizdku kapitalnej 120-minutowej batalii, wszyscy padli na kolana. David Luiz z powodu urazu i zmęczenia nie był już w stanie biegać, Terry już wcześniej opuścił plac gry. Zagrał przez 98 minut trzy tygodnie po operacji poważnie kontuzjowanego kolana.

Piłkarze Chelsea pokazali, że niebieska krew nadal płynie w ich żyłach. Kiedy ich reputacja, ba, ich dalsza kariera stanęła na włosku podołali wyzwaniu. Chaos i poza boiskowe problemy nie przezwyciężyły drużyny. Ekipa bez stałego menedżera zwyciężyła pięknie grających Włochów, choć ci wydawali się nie do pokonania

The Sun - Po prostu najlepsi

Były trener Chelsea Jose Mourinho oczekuje, że spotka się z ekipą The Blues w finale Ligi Mistrzów. - Potyczka Realu z Chelsea w najważniejszym meczu Champions League byłaby świetnym przeżyciem - powiedział szkoleniowiec Realu.

- Ten sezon jest niezwykle trudny, ale teraz nadarzyła się okazja, by wszystko zmienić - stwierdził Frank Lampard.

Co ciekawe, po meczu do szatni Chelsea zszedł Roman Abramowicz. Towarzyszył mu były napastnik londyńczyków Andrij Szewczenko. Właściciel Chelsea pogratulował swoim piłkarzom awansu, ale szczegóły rozmów są owiane tajemnicą. - To co się wydarzyło w szatni jest naszą osobistą sprawą. Mam nadzieję, że szef był szczęśliwy z awansu - powiedział Roberto Di Matteo.

The Independent - To była Chelsea poprzedniej ery

To była Chelsea z poprzedniej, tej lepszej ery. Zagrali tak jak nie zwykli przez ostatnie 10 miesięcy. To była szczególna noc dla europejskiego futbolu. Noc, która zakończyła się wizytą w szatni samego Romana Abramowicza, który osobiście pogratulował swoim piłkarzom i powołanego 11 dni wcześniej trenerowi.

To był 120-minutowy comeback, okraszony liczbą czterech goli potrzebnych do awansu. Plan został wykonany, Chelsea została jedyną angielską drużyną w Lidze Mistrzów. Nie oznacza to jednak, że Didier Drogba, Frank Lampard i John Terry nie powinni być wkrótce zmienieni przez nowych graczy. Może nie teraz, ale w niedalekiej przyszłości. Chelsea wciąż jest daleko od zwycięstwa w Lidze Mistrzów, zdobycia trofeum, którego Abramowicz pragnie najbardziej. Ale to była noc, której klub potrzebował, by wydźwignąć się z kryzysu i zapomnieć o nieudanej przygodzie za kadencji Andre Villasa-Boasa

Masz dla nas temat? Propozycję? Zgłoś to na Facebook.com/Sportpl ?

Więcej o: