Liga Mistrzów. Chelsea uratowana

Londyńczycy po dogrywce pokonali Napoli 4:1 i awansowali do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. We Włoszech Chelsea przegrała 1:3. Decydującego gola strzelił w 105. minucie Branislav Ivanović.

Zczuba.tv: Zobacz bramki z meczu Chelsea - Napoli ?

Chelsea straty z pierwszego meczu miała odrobione tuż po przerwie. Bramkę w pierwszej części meczu zdobył Didier Drogba, a na dające awans 2:0 strzelił głową John Terry. 15 minut przed końcem do dogrywki bramką z rzutu karnego po zagraniu ręką Dosseny doprowadził Frank Lampard.

Bohaterem Chelsea był Branislav Ivanovic, który po dokładnym podaniu Drogby z całej siły uderzył pod poprzeczkę i zapewnił Chelsea awans. - On uderzył niesamowicie, jak rasowy napastnik - powiedział w telewizji ITV Lampard.

- Pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną. Tak fantastyczny mecz może odmienić dla nas cały sezon. Jeśli będziemy grać w kolejnych meczach z takim zaangażowaniem, nie będziemy się nikogo obawiać - powiedział John Terry.

Londyńczycy są jedynym zespołem z Anglii, który dotrwał do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W fazie grupowej poodpadały oba kluby z Manchesteru, a 1/8 finału nie przebrnął Arsenal, który został wyeliminowany przez Milan.

Real rozbił CSKA

W drugim meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Real Madryt wygrał u siebie z CSKA Moskwa 4:1. Pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1 i to Królewscy awansowali dalej. Dwie bramki zdobył Ronaldo, po jednej dołożyli Higuain i Benzema. Honorowe trafienie dla CSKA zaliczył Tosić.

Real - CSKA - czytaj relację z meczu ?

Kto awansował do ćwierćfinału?

Zakończyła się już 1/8 finału Ligi Mistrzów. Największą niespodzianką był awans do ćwierćfinału APOEL-u Nikozja, który wyeliminował Olympique Lyon. Do ćwierćfinału awansowały też: FC Barcelona, Benfica Lizbona, AC Milan, Real Madryt, Chelsea Londyn, Bayern Monachium i Olimpique Marsylia. Losowanie kolejnej rundy w piątek. Relacja Z Czuba i na żywo w Sport.pl.