Liga Mistrzów. Popisy Messiego i Gomeza, awans APOEL-u. Co zapamiętamy z 1/8 finału Ligi Mistrzów?

Zakończyła się już 1/8 finału Ligi Mistrzów. Największą niespodzianką był awans do ćwierćfinału APOEL-u Nikozja, który wyeliminował Olympique Lyon. Do ćwierćfinału awansowały też: FC Barcelona, Benfica Lizbona, AC Milan, Real Madryt, Chelsea Londyn, Bayern Monachium i Olimpique Marsylia. Losowanie kolejnej rundy w piątek. Relacja Z Czuba i na żywo w Sport.pl.

Gdy APOEL Nikozja w końcówce meczu eliminacji Ligi Mistrzów odbierał awans do tych elitarnych rozgrywek Wiśle Kraków, nikt nie przypuszczał, że Cypryjczycy zajdą aż tak daleko. Najpierw sprawili niespodziankę wychodząc z grupy, a w 1/8 finału okazali się lepsi od Olympique Lyon. Od Francuzów lepiej wykonywali rzuty karne, a bohaterem został bramkarz Chiotis.

Pewnie do kolejnej rundy awansowała FC Barcelona. Na uwagę zasługuje szczególnie jej drugi mecz z Bayerem Leverkusen. Mistrzowie Hiszpanii rozbili rywali 7:1. Mecz był popisem Lionela Messiego, który trafił do siatki rywali pięciokrotnie. Dwa gole dołożył Tello i na nic zdała się piękna bramka Bellarabiego.

Honoru Niemiec starał się bronić Bayern Monachium. Po porażce w pierwszym meczu na wyjeździe z FC Basel 0:1, w Bawarii podopieczni Juppa Heynckesa pokazali piękną i skuteczną grę. Rozgromili rywali 7:0. Cztery gole strzelił Mario Gomez, dwa Arjen Robben i jednego dołożył Thomas Mueller.

Wielkiej rzeczy mógł dokonać Arsenal Londyn z Wojciechem Szczęsnym na bramce. Kanonierzy przegrali sromotnie pierwszy mecz na wyjeździe z AC Milan 0:4. W rewanżu jednak już po pierwszej połowie podopieczni Arsene Wengera wygrywali 3:0. W drugiej nadal przeważali, ale nie udało im się zdobyć bramki dającej choćby dogrywkę.

Dramatycznie w rewanżowym meczu było też w Mediolanie, gdzie Inter podejmował Olympique Marsylię. W pierwszym meczu Francuzi wygrali 1:0, w rewanżu to Inter prowadził 1:0 jeszcze w 90. minucie. W 92. minucie gola na wagę awansu Marsylii zdobył Brandao. Zdobyta chwilę później z karnego bramka Pazziniego nie miała już znaczenia.

Jedynym angielskim klubem, który zagra w ćwierćfinale jest Chelsea Londyn. "The Blues" musieli jednak wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności. W pierwszym meczu przegrali z Napoli w Neapolu 1:3. W rewanżu udało im się odrobić straty i doprowadzić do dogrywki. W niej, w 105. minucie bohaterem okazał się Branislav Ivanović, którego bramka zapewniła Premier League jednego reprezentanta w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Kto z kim w ćwierćfinale?

W ćwierćfinałach zagrają: APOEL Nikozja, FC Barcelona, Benfica Lizbona, AC Milan, Real Madryt, Chelsea Londyn, Bayern Monachium i Olimpique Marsylia. Losowanie odbędzie się w piątek w Nyonie. Nie ma rozstawień, ani ograniczeń w przypadku klubów z jednego kraju. Każdy może trafić na każdego. Pierwsze ćwierćfinałowe mecze Ligi Mistrzów odbędą się 27 marca.

Tak bankrutują wielkie piłkarskie kluby. Glasgow Rangers nie są pierwsi ani ostatni ?