Liga Mistrzów. Napoli wypunktowało Chelsea

Mimo, że to Chelsea jako pierwsza trafiła do siatki w meczu otwierającym rywalizację z Napoli w 1/8 finału Ligi Mistrzów, to gospodarze są zdecydowanie bliżej awansu. Dwa gole Ezequiela Lavezziego i jeden Edinsona Cavaniego dały neapolitańczykom bardzo ważne zwycięstwo 3:1 na własnym boisku.

Zobacz bramki z tego meczu - na Z Czuba.tv ?

Mecz od początku toczony był w bardzo żywym tempie i to gospodarze mieli zdecydowanie więcej z gry. Częściej zagrażali bramce Petra Cecha, dlatego trybuny Stadionu św. Pawła były zdumione, gdy "gola z niczego" strzelili nagle goście. W 27. minucie błąd w obronie popełnił Paolo Cannavaro, który tak niefortunnie odbił piłkę, że trafiła ona wprost do Juana Maty. Ten nie miał najmniejszych problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce i to goście otworzyli wynik meczu.

Z prowadzenia cieszyli się jednak zaledwie 11 minut. Wtedy to Lavezzi ładnym strzałem zza pola karnego zaskoczył obrońców, a dobrze spisujący się dotychczas Cech, tym razem musiał wyciągać piłkę z siatki. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisowo, świetną wrzutką w pole karne popisał się Gokhan Inler. Akcję zamykał Cavani, który mimo asysty dwóch obrońców zdołał wbić piłkę do bramki.... barkiem.

W drugiej połowie mecz się wyrównał, spadło także jego tempo, jednak nie przeszkodziło to gospodarzom w podwyższeniu wyniku. Swojego drugiego gola zaliczył Lavezzi, a asystował mu Cavani, świetnie wystawiając piłkę wbiegającemu w pole karne partnerowi.

Na dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Napoli mogło strzelić nawet gola na 4:1, jednak idealnej sytuacji nie wykorzystał Christian Maggio. Piłkę wyłożył mu Marek Hamsik, który sekundy wcześniej fantastycznym zwodem oszukał Branislava Ivanovicia. Piłkę zmierzającą do bramki po strzale Włocha zablokował jednak Ashley Cole.

Zwycięstwo Napoli to już drugi w tej fazie Ligi Mistrzów triumf włoskiej drużyny nad angielską. Jednak jeśli w przypadku pojedynku Milan - Arsenal (4:0) losy awansu są już praktycznie przesądzone, tak w starciu Neapolu z Chelsea Włosi nie mogą być jeszcze pewni promocji. Rewanż w Londynie 14 marca.

Tak relacjonowaliśmy Z Czuba i Na Żywo - Napoli wygrało z Chelsea ?