Liga Mistrzów. Chelsea ostatnią nadzieją Anglików

Chelsea zmierzy się we wtorek z Napoli w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Jeśli odpadnie, pierwszy raz od 15 lat Wyspiarze nie będą mieli ani jednego reprezentanta w ćwierćfinale. Ostatni raz zdarzyło się to w sezonie 1995/96, gdy Legia w fazie grupowej wyprzedziła Blackburn.

W fazie grupowej tego sezonu skończyły najlepsze w tym sezonie w Premier League Manchester City i Manchester United. W pierwszym meczu 1/8 finału Arsenal został zdemolowany przez Milan 0:4 i jego szanse na awans są minimalne.

Na Chelsea również trudno stawiać, bo to zespół w kryzysie, który w lidze zajmuje dopiero piąte miejsce, a w sobotę tylko zremisował u siebie z drugoligowym Birmingham w Pucharze Anglii. W dodatku niektórym piłkarzom nie odpowiadają metody trenera André Villasa-Boasa. Portugalczyk twierdzi jednak, że jest pewien posady, bo wierzy w niego właściciel Roman Abramowicz.

Liga Mistrzów. 1/8 finału:

CSKA Moskwa - Real Madryt 17.55 (nSport); Napoli - Chelsea 20.40 (nPremium). Środa: Basel - Bayern Monachium; Olympique Marsylia - Inter Mediolan. Rewanże 13 i 14 marca.

Tak bankrutują wielkie piłkarskie kluby. Glasgow Rangers nie są pierwsi ani ostatni ?

Więcej o: