Liga Mistrzów. Ferguson: Ogromne rozczarowanie

- Jak mamy się czuć? Oczywiście, że jesteśmy ogromnie rozczarowani - powiedział po porażce 1:2 z FC Basel menedżer Manchesteru United sir Alex Ferguson. Szwajcarzy sensacyjnie wyeliminowali "Czerwone Diabły" z Ligi Mistrzów

Wszystkie środowe bramki Ligi Mistrzów na Zczuba.tv

Do awansu Manchesterowi United wystarczał remis. FC Basel sprawiło jednak wielką sensację i to ta drużyna kosztem "Czerwonych Diabłów" zagra w 1/8 finału Ligi Mistrzów. - Jesteśmy ogromnie rozczarowani. Tego uczucia nie da się z niczym porównać, ale cóż, porażki to przecież część futbolu - stwierdził po spotkaniu sir Aleks Ferguson.

Manchester United ostatnio nie wyszedł z grupy w sezonie 2005/2006. Sensacja jest tym większa, że w poprzednim sezonie zagrał w finale tych rozgrywek. - Nasze wyniki w ostatnich latach były fantastyczne. Straszna szkoda, że odpadamy, bo Liga Mistrzów to najlepsze rozgrywki na świecie, wspaniałe piłkarskie wydarzenie - dodał szkocki menedżer.

Manchester United zajął w grupie C trzecie miejsce (pierwsze zajęła Benfica Lizbona, ostatnie Otelul Galati) i podobnie jak lokalny rywal City zagra w Lidze Europejskiej. - To rozgrywki, w których nigdy nie grałem z United. Ponieważ mecze rozgrywane są w czwartki, będziemy zmuszeni grać w Premier League w niedzielę. To nie jest dla nas komfortowa sytuacja, ale to jest też kara za to, że nie wywalczyliśmy dzisiaj awansu - powiedział Ferguson.

Gol Błaszczykowskiego, kontuzja Fabiańskiego [ZDJĘCIA]

Więcej o: