Liga Mistrzów. Barcelona awansuje z pierwszego miejsca w grupie H

Po niezwykle emocjonującym meczu Barcelona pokonała na San Siro Milan 3:2 i zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie H. W hicie 5. kolejki fazy grupowej nie brakowało goli, ostrej gry i kontrowersji.

Liga Mistrzów: Zobacz środowe bramki z Ligi Mistrzów ?

Przed spotkanie obie drużyny były już pewne awansu, stawką było pierwsze miejsce i uniknięcie m.in. w losowaniu 1/8 finału zwycięzców grup.

Mecz lepiej zaczął się dla Barcelony, która objęła prowadzenie już w 14 minucie. Thiago odebrał piłkę pod bramką Milanu. Rozegrał na środek. Messi przedłużył na lewe skrzydło do Keity, a ten wstrzelił ją wzdłuż linii bramkowej. Podanie przeciął Mark van Bommel i wpakował piłkę do własnej bramki.

Już sześć minut później wyrównał Zlatan Ibrahimovic. Szwed przed meczem mówił, że nic nie smakuje tam dobrze, jak zemsta na byłym klubie. Zlatan wykorzystał doskonałe zgranie Seedorfa i uderzył obok Valdesa.

W 27 minucie sędzia podyktował kontrowersyjny rzut karny dla barcelony po faulu na Xavim. Jedenastkę wykonywał Messi, ale tuż przed kopnięciem piłki zatrzymał się i dopiero po chwili strzelił. Sędzia gola nie uznał, ukarał Argentyńczyka żółtą kartką i nakazał powtórzenie rzutu karnego. W drugiej próbie Messi już uderzył normalnie, nie do obrony do Abbiatiego.

W 54. minucie Milan wyrównał po fenomenalnej akcji Kevina Prince'a Boatenga. Ghańczyk przejął piłkę tuż za polem karnym w wyskoku, zgasił nogą, zgrał sobie piętką obok obrońców Barcelony i huknął przy prawym słupku bramki Valdesa.

Ale to do gości należało ostatnie słowo.

Zwycięską bramkę dla Barcelony zdobył Xavi po świetnym podaniu Messiego. Argentyńczyk zagrał pomiędzy trzech obrońców wprost pod nogi nadbiegającego Xaviego, a ten z łatwością pokonał Abbiatiego.

Barcelona wygrała na kolejkę przed zakończeniem fazy grupowej jest już pewna awansu z pierwszego miejsca. Milan zakończy drugi.

Borussia prawie poza Ligą Mistrzów

Drużyna z Dortmundu z dwoma Polakami w jedenastce (asysta Roberta Lewandowskiego) przegrała z Arsenalem 1:2 i przed ostatnią kolejką ma niewielkie szanse na 1/8 finału. Londyńczycy awans sobie zapewnili. Czytaj więcej o meczu Arsenalu z Borussią

Historyczny awans Apoelu!

Pogromcy Wisły Kraków zremisowali bezbramkowo w St. Petersburgu z Zenitem. Oznacza to, że zapewnili sobie awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów. Tak relacjonowaliśmy na żywo mecz Zenit - Apoel

Valencia rozbiła Genk

Prawdziwy pogrom w Walencji. Gospodarze prowadzili od 10. minuty po golu Jonasa. Później zaczął się koncert Soldado, który w 26 minut zaliczył klasycznego hat-tricka. Na 5:0 po przerwie podwyższył Hernandez, a kolejne trafienie dodali Aduriz i Costa.

Hiszpańska drużyna jest w tym momencie na drugim miejscu i ma tyle samo punktów co Chelsea. Valencia zmierzy się z "The Blues" na Stamford Bridge w ostatniej kolejce.

Najważniejsze momenty w historii LM. Wygrał Jerzy Dudek!