Liga Mistrzów. Zwycięstwa Barcelony i Arsenalu. Komplet wyników

Piłkarze Arsenalu Londyn, Bayeru Leverkusen i Apoelu Nikozja zapewnili sobie w środę awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. W najciekawszym meczu Milan przegrał z Barceloną na San Siro 2:3.

Komplet środowych bramek na ZCzuba.tv

Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl ?

Grupa E

Bayer Leverkusen - Chelsea Londyn 2:1

Chelsea prowadziła od 49. minuty po bramce Didiera Drogby. Wyrównał Derdiyok. Sansacyjne zwycięstwo dał gospodarzom tuż przed końcem meczu Friedrich. Chelsea po tej porażce spada na trzecie miejsce w tabeli i komplikuje sobie awans do następnej rundy.

Valencia - Genk 7:0

Prawdziwy pogrom w Walencji. Gospodarze prowadzili od 10. minuty po golu Jonasa. Później zaczął się koncert Soldado, który w 26 minut zaliczył klasycznego hat-tricka. Na 5:0 po przerwie podwyższył Hernandez, a kolejne trafienie dodali Aduriz i Costa.

Hiszpańska drużyna jest w tym momencie na drugim miejscu i ma tyle samo punktów co Chelsea. Valencia w ostatniej kolejce zmierzy się na Stamford Bridge z "The Blues" w meczu o awans.

Grupa F

Arsenal Londyn - Borussia Dortmund 2:1

Arsenal od 50. minuty prowadził po golu Robina Van Persiego. W 86. minucie Holender dobił Borussię. Na otarcie łez Borussia strzeliła kontaktowego gola tuż przed końcem meczu. Asystował Lewandowski, bramkę zdobył Kagawa.

Dzięki porażce Marsylii dortmundczycy mają jeszcze teoretyczne szanse na awans. Muszą wygrać minimum 4:0 z Francuzami, a Olympiakos musi przegrać z Arsenalem (w razie remisu Greków Borussia potrzebuje zwycięstwa minimum 5:0).

Olympique Marsylia - Olympiakos Pireus 0:1

Olympiakos wygrał trudny mecz po golu Fetfatzidisa i wciąż ma duże szanse na awans.

Grupa G

Zenit St. Petersburg - APOEL Nikozja 0:0

Mecz na szczycie grupy G zakończył się bezbramkowym remisem. Cieszą się goście z Cypru - mogą być już pewni gry w Lidze Mistrzów na wiosnę.

Szachtar Donieck - FC Porto 0:2

Porto przez dużą część meczu nie mogło znaleźć recepty na Szachtar. Udało się to w 80. minucie Hulkowi. Wynik meczu ustalił samobójczym trafieniem Rat. Porto w ostatniej kolejce gra u siebie z Zenitem. Jeśli wygra, awansuje.

Grupa H

BATE Borysów - Viktoria Pilzno - 0:1

Prowadzenie Viktorii tuż przed przerwą dał Bakos. Czesi nie dali sobie w drugiej części meczu wyrwać zwycięstwa. Oznacza to, że Viktoria ma w tym momencie 4 punkty, BATE 2 i to Czesi są bliżej zapewnienia sobie trzeciego miejsca w grupie.

AC Milan - FC Barcelona 2:3

Kapitalny mecz na San Siro! Barcelona prowadziła po dużym błędzie obrony Milanu i samobójczej bramce Van Bomella. Milan zdołał się podnieść i w 20. minucie wyrównał po golu Ibrahimovica. Goście znów wyszli na prowadzenie po golu Messiego z rzutu karnego.

Po przerwie remis Milanowi, po kapitalnej indywidualnej akcji dał Kevin Prince Boateng. Radość piłkarzy Milanu nie trwała długo - Messi świetnie uruchomił Xaviego, a ten pokonał Abiattiego. Barcelona zapewniła sobie tym samym pierwsze miejsce w grupie.

Guardiola: chętnie podam rękę Ibrahimovicowi, Barca jest mu wdzięczna

Najważniejsze momenty w historii LM. Wygrał Jerzy Dudek!