Liga Mistrzów. Borussia przegrała z Olympiakosem. Gol Lewandowskiego

W meczu trzeciej kolejki Ligi Mistrzów w grupie F Olympiakos Pireus wygrał u siebie z Borussią Dortmund 3:1. Gola dla mistrzów Niemiec strzelił w pierwszej połowie Robert Lewandowski.

Czytaj relację z meczu Olympiakos - Borussia na Z Czuba.pl ?

Spotkanie lepiej zaczęło się dla gospodarzy. Grecy prowadzenie objęli już w 8. minucie gry. Holebas, mimo asysty dwóch obrońców, głową wpakował piłkę do siatki. W 26. minucie mieliśmy remis. Dwójkowa akcja Lewandowskiego z Goetze zakończyła się pięknym strzałem z powietrza tego pierwszego. To była pierwsza bramka polskiego piłkarza w Lidze Mistrzów od 2009 roku. Wtedy Marcin Żewłakow grający w APOEL-u strzelił bramkę na Stamford Bridge w zremisowanym meczu przeciwko Chelsea. W 40. minucie znowu na prowadzenie wyszli gospodarze. W polu karnym z piłką znalazł się Djebbour, minął Suboticia i nie miał problemów z pokonaniem Weidenfellera.

Zobacz bramki z środowych meczów Ligi Mistrzów na Z Czuba.tv ?

W drugiej połowie Borussia nie miała zbyt dużo do powiedzenia. Olympiakos kontrolował przebieg gry i w 78. minucie zdołał podwyższyć. Dobrym dośrodkowaniem popisał się Ibagaza, a gola głową zdobył Modesto.

Po 90. minut w barwach Borussii zagrali Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski. W 66. minucie na boisku pojawił się Jakub Błaszczykowski, który zmienił Shinji Kagawę.

Kto zawiódł w eliminacjach Euro 2012? Portugalia,...