Liga Mistrzów. Klopp: Mieliśmy więcej szans niż Marsylia

- Mieliśmy więcej dogodnych sytuacji - powiedział trener Borussii Dortmund po środowym spotkaniu Ligi Mistrzów, w którym jego zespół przegrał aż 3:0 z Olympique Marseille.

Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

Choć mecz rozgrywany był na stadionie Olympique, piłkarze z Borussii, a wśród nich trzech reprezentantów Polski, zapowiadali walkę o 3 punkty. W Marsylii spotkał ich jednak duży zawód (więcej o przebiegu meczu tutaj ). Trener Borussii Jurgen Klopp przyczyn porażki upatruje w tym, że po pierwszej bramce zespół nie potrafił poukładać gry, a do strzelenia goli zabrakło szczęścia.

- Rozsypaliśmy się po pierwszym golu - powiedział po meczu w wywiadzie dla uefa.com. - Po tym jak straciliśmy bramkę zdezorganizowaliśmy się. Pozwoliliśmy gospodarzom na częstsze kontrataki - dodał Klopp.

Trener mistrzów Niemiec uważa, że jego zespół nie zasłużył na tak dotkliwą porażkę.

- Mimo że Marsylia strzeliła trzy gole, mieliśmy w sumie więcej dogodnych sytuacji - powiedział Klopp. - Mario Goetze mógł spokojnie strzelić trzy bramki, a Mats Hummels popełnił jeden błąd, za który od razu zostaliśmy zganieni. Kiedy strzelili trzeciego gola, było już po nas.

- Wynik jest dla nas krzywdzący. Mieliśmy dużo dobrych szans i to pech, że żadnej nie wykorzystaliśmy - powiedział po meczu Hummels. - Drugi gol był rezultatem błędu, który kosztował nas mecz. Przeważaliśmy, ale jeden błąd ostatecznie zaprzepaścił nasze szanse - dodał.

Po dwóch kolejkach Ligi Mistrzów, Borussia zajmuje trzecie miejsce w grupie F. Do lidera z Marsylii traci 5 punktów, a do Arsenalu - 3 punkty. W następnej kolejce 10 października drużyna z Dortmundu zagra na wyjeździe z Olympiakosem Pireus.

Polacy w drugiej kolejce Ligi Mistrzów ?

Więcej o: