Liga Mistrzów. Spacerek Barcelony z Bate

FC Barcelona wygrała aż 5:0 z Bate Borysów. Borussia Dortmund z Polakami wskładzie 0:3 uległa Marsylii, a Arsenal Wojciecha Szczęsnego wygrał 2:1 z Olympiakosem Pireus. W hicie środowych spotkań Valencia zremisowała z Chelsea 1:1.

Grupa H

Bate Borysów - FC Barcelona 0:5

Barcelona nie dała szans Bate Borysów. Piłkarze z Katalonii już po pierwszej połowie prowadzili 3:0, w drugiej dobili rywali. Festiwal strzelecki rozpoczął... Wołodko, który wpakował piłkę do własnej bramki. Potem gole zdobywali Pedro, Messi (dwa) oraz Villa.

AC Milan - Viktoria Pilzno 2:0 ?

Bardzo dobry mecz Zlatana Ibrahimovicia dał zwycięstwo MIlanowi z Viktorią Pilzno. W 53. minucie Szwed zdobył gola z rzutu wolnego, 13 minut później asystował przy trafieniu Cassano.

Grupa E

Valencia - Chelsea 1:1 ?

Salomon Kalou spowodował rzut karny w końcówce meczu, który kosztował Chelsea zwycięstwo w Walencji. Londyńczycy prowadzili od 56. minuty po trafieniu Lamparda. W 87. minucie z rzutu karnego wyrównał Soldado.

Bayer Leverkusen - Genk 2:0 ?

Bardzo ważne zwycięstwo dla Bayeru w kontekście walki o awans. Lars Bender w 30 minucie dał prowadzenie ekipie z Leverkusen. Tuż przed końcem spotkania na 2:0 strzelił Michael Ballack.

Grupa F

Marsylia - Borussia Dortmund 3:0 ?

Piłkarze Borussii Dortmund, którzy przed meczem zapowiadali walkę o 3 punkty, dostali w Marsylii na głowy kubeł zimnej wody. Po bramkach Andre Ayewa i Loica Remy'ego Olympique pokonał mistrzów Niemiec 3:0.

Arsenal - Olympiakos Pireus 2:1 ?

Arsenal z Wojciechem Szczęsnym w bramce pokonał najsłabszy zespół grupy F Olympiakos Pireus 2:1. Polski bramkarz przy straconym golu nie zawinił. Od 8. minuty Arsenal prowadził po golu Oxdale-Chamberlaina. Santos podwyższył na 2:0 w 20 minucie. Kontaktową bramkę w 27. minucie zdobył Fuster.

Grupa G

Zenit St. Petersburg - FC Porto 3:1 ?

Zenit St. Petersburg pokonał na własnym stadionie FC Porto 3:1. Portugalczycy od 45. minuty grali w '10', gospodarze w drugiej połowie wykorzystali przewagę i odnieśli pierwsze zwycięstwo w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Bramki strzelali Szyrokow (dwie) i Danny dla Zenitu oraz Rodriguez dla Porto.

Szachtar Donieck - Apoel Nikozja 1:1 ?

Remis w Dniecku. Szachtar przeważał przez niemal całe spotkanie, ale to Cypryjczycy pierwsi zdobyli gola - w 62. minucie do bramki Szachara trafił Trickovski. Dwie minuty później wyrównał Jadson.

Kłopoty City z Tevezem - jak tu się pozbyć zawodnika za 47 milionów?