Liga Mistrzów. W tej piątce jest rywal Wisły

W piątek losowanie IV, decydującej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Wisła nie będzie rozstawiona i może trafić na: FC Kopenhaga, Bate Borysów, Maccabi Hajfa, Dynamo Zagrzeb, Apoel Nikozja.

Liga Mistrzów: Meliskon trafia, Wisła w IV rundzie ?

W środę Wisła nie pozostawiła Liteksowi Łowecz złudzeń. Zwyciężyła 3:1, a w dwumeczu 5:2 i pewnie awansowała do czwartej, decydującej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Ze względu na wyniki innych spotkań Wisła w kolejnej rundzie nie będzie rozstawiona i może trafić na jeden z pięciu zespołów.

Najtrudniejszym rywalem wydaje się być FC Kopenhaga. Duński zespół w zeszłym roku doszedł aż do 1/8 finału Ligi Mistrzów, gdzie uległ w dwumeczu Chelsea Londyn 0:2. W tym roku w trzeciej rundzie eliminacji FC Kopenhaga trafiła na Shamrock Rovers. U siebie zwyciężyła 1:0, a tydzień później na wyjeździe było 2:0.

Kolejnym potencjalnym rywalem Wisły jest Bate Borysów. Pierwszy białoruski zespół, który zagrał w fazie grupowej Ligi Mistrzów (w 2008 roku, trzy remisy i ostatnie miejsce w grupie z Juventusem, Realem i Zenitem St. Petersburg) wyeliminował litewski Ekranas Poniewież. W pierwszym meczu na wyjeździe był bezbramkowy remis, u siebie Bate wygrało 3:1.

Najlepszy mecz Wisły w sezonie, ale taka gra nie daje gwarancji awansu do LM

 

Wisła może także zagrać z Apoelem Nikozja. Cypryjczycy w III rundzie eliminacji okazali się lepsi od Slovana Bratysława. Po remisie 0:0 w pierwszym meczu, w rewanżu na wyjeździe zwyciężyli 2:0. Cypryjczycy w fazie grupowej Ligi Mistrzów grali rok później niż Bate Borysów. W grupie za rywali mieli Chelsea, FC Porto i Atletico Madryt - przegrali trzy mecze, trzy zremisowali i zajęli ostatnie miejsce. Wtedy piłkarzem Apoelu był Marcin Żewłakow.

Maccabi Hajfa, mistrz Izraela, wyeliminował Maribor Branik (2:1 i 1:1). To pierwszy zespół z tego kraju, który zagrał w fazie grupowej Ligi Mistrzów - w sezonie 2009/2010 rywalizował z Bayernem Monachium, Juventusem Turyn oraz Bordeaux. Maccabi przegrało wszystkie mecze, straciło osiem goli, nie strzeliło żadnego.

Dynamo Zagrzeb, które wyeliminowało HJK Helsinki (2:1 i 1:0) także może zagrać z Wisłą. Mistrzowie Chorwacji w grupowej fazie Ligi Mistrzów grali dwukrotnie, po raz ostatni w sezonie 1999/2000.

To z kim zagra Wisła okaże się podczas piątkowego losowania w Nyonie. Mecze IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów odbędą się 16/17 i 23/24 sierpnia.

Wisłą pokonała Liteks i nadal walczy o LM >

Kto byłby najtrudniejszym rywalem dla Wisły?
Więcej o: