Ekstraklasa. Wybierz najlepszego piłkarza Ekstraklasy w sezonie 2010/2011 (sondaż)

Kolejny sezon Ekstraklasy za nami. Przyszedł czas na podsumowania. Przez cały sezon po każdej kolejce dziennikarze Gazety Wyborczej oceniali wszystkich piłkarzy (skala 1-6). Oto pierwsza dziesiątka z najlepszymi ocenami. Wybierz piłkarza sezonu!

Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa), 26 meczów, średnia ocen: 3,9

Pomocnik Polonii Warszawa był motorem napędowym gry Czarnych Koszul. Docenili to kapitanowie i trenerzy drużyn Ekstraklasy, którzy wybrali go najlepszym piłkarzem sezonu. Mierzejewski na dobre zadomowił się też w reprezentacji Polski i na ten moment jest pewniakiem do gry na Euro 2012.

Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia Białystok), 29 meczów, średnia ocen: 3,6

Młody bramkarz Jagiellonii miał świetną rundę jesienną, tak jak i cała drużyna Białegostoku. Na wiosnę obniżył loty, ale większych błędów nie popełniał. Jest obecnie najwięcej wartym bramkarzem w polskiej lidze.

Andraż Kirm (Wisła Kraków), 23 mecze, średnia ocen: 3,5

Najlepiej oceniony piłkarz mistrza Polski. Słoweniec w tym sezonie był jednym z liderów Białej Gwiazdy. Jego 9 goli i pięć asyst znacznie przyczyniły się do zdobycia przez krakowian mistrzostwa Polski.

Abdou Razack Traore (Lechia Gdańsk), 27 meczów, średnia ocen: 3,4

Do Lechii przyszedł przed sezonem i okazał się świetnym transferem. Pomocnik prowadził grę drużyny i to od jego dyspozycji zależały wyniki drużyny z Gdańska. 12 goli i dwie asysty to dorobek piłkarza z Wybrzeża Kości Słoniowej.

Dawid Plizga (Zagłębie Lubin), 23 mecze, średnia ocen: 3,3

Zagłębie w tym sezonie spisywało się niezbyt udanie i zajęło dopiero 11. miejsce. Błyszczał za to jej najlepszy piłkarz - Dawid Plizga. 25-letni pomocnik strzelił 4 gole i zaliczył siedem asyst.

Mateusz Bartczak (Zagłębie Lubin/Cracovia Kraków), 23 mecze, średnia ocen: 3,3

Doświadczony defensywny pomocnik występował w tym sezonie w dwóch klubach. Pierwszą rundę spędził w Lubinie, a na wiosnę pomógł Cracovii w utrzymaniu się w Ekstraklasie. W sumie strzelił pięć goli i miał jedną asystę.

Dudu Paraiba (Widzew Łódź), 29 meczów, średnia ocen: 3,3

Brazylijczyk był bardzo pewnym punktem swojego zespołu. 26-letni lewy obrońca zaliczył aż 9 asyst i przez wielu jest uznawany za najlepszego na swojej pozycji w Ekstraklasie.

Sebastian Przyrowski (Polonia Warszawa), 22 mecze, średnia ocen: 3,3

Od kilku sezonów mówi się, że Polonia Warszawa potrzebuje lepszego bramkarza. Przyrowski dobre mecze przeplatał słabszymi. Często zdarzało mu się popełniać kardynalne błędy. W minionym sezonie ustabilizował formę szczególnie w rundzie wiosennej. Był pewnym punktem swojego zespołu.

Tomasz Kupisz (Jagiellonia Białystok), 30 meczów, średnia ocen: 3,3

Przyszedł do Jagiellonii przed sezonem i szybko stał się jednym z objawień. Razem z Kamilem Grosickim stworzył najbardziej błyskotliwy duet Ekstraklasy. Im sezon trwał dłużej, tym Kupisz grał gorzej. Sezon zakończył z pięcioma golami i sześcioma asystami.

Przemysław Kaźmierczak (Śląsk Wrocław), 23 mecze, średnia ocen: 3,3

Defensywny pomocnik wicemistrzów Polski to obok Sebastiana Mili najlepszy gracz drużyny Oresta Lenczyka. Kaźmierczak strzelił w tym sezonie 8 goli i miał cztery asysty. Byłoby pewnie dużo lepiej, gdyby nie kontuzja, która wyeliminowała go z końcówki sezonu.

Redaktor też człowiek. Zobacz co nas wkurza na Facebook.com/Sportpl ?

Kto był najlepszym piłkarzem Ekstraklasy sezonu 2010/11?
Więcej o: