Ekstraklasa. Milioner przejmie Koronę?

PRZEGLĄD PRASY. Władze Kielc szukają inwestora, który wykupi udziały w kieleckim klubie. Jak podaje "Przegląd Sportowy", jednym z głównych kandydatów do przejęcia Korony jest Marek Profus, zajmujący 13. miejsce na liście najbogatszych Polaków rankingu tygodnika "Wprost".

Zobacz jak gra Korona Kielce - wideo ?

Jak na razie głównym udziałowcem Korony jest miasto. Władze Kielc zdają sobie sprawę, że pieniądze płynące z ratusza mogą nie wystarczyć na zbudowanie silnej drużyny.

W poniedziałek działacze mają ogłosić, że szukają nowego inwestora - podaje "Przegląd Sportowy". Według gazety najpoważniejszym kandydatem jest Marek Profus, milioner zajmujący 13. miejsce w rankingu najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost". - Tak, rozważam kupno Korony. Rozmowy trwają, szczegółów nie mogę zdradzać - potwierdza Profus.

Oprócz działalności biznesowej, Profus od kilkunastu lat jest związany z piłką nożną. Obecnie jest menedżerem kilkudziesięciu piłkarzy oraz wydawcą tygodnika "Piłka nożna" i miesięcznika "Piłka Nożna Plus". We wspomnianym rankingu "Wprost" zajął miejsce przed właścicielem Polonii Warszawa - Józefem Wojciechowskim i Bogusławem Cupiałem, który już od kilkunastu lat inwestuje w krakowską Wisłę. Jego majątek szacuje się na 1,4 mld złotych.

We wcześniejszych latach Koronę finansowo wspierał inny milioner, Krzysztof Klicki. Ze sponsorowania wycofał się, gdy prokuratura ujawniła aferę korupcyjną z udziałem kieleckiego klubu. W 2008 roku klub został zdegradowany do I ligi. Do elity wrócił już po jednym sezonie.

Po rundzie jesiennej obecnych rozgrywek Korona zajmowała miejsce w czołówce i w Kielcach po cichu liczono nawet na awans do europejskich pucharów. Wiosenne mecze szybko jednak zweryfikowały siłę zespołu. W tym roku piłkarze Marcina Sasala są najgorzej punktującą ekipą w lidze. 13 pozycja w tabeli sprawia, że jej ligowy byt znów jest niepewny.

Piłkarze Legii: Puchar Polski dodał nam skrzydeł. Vuković: zaczyna sie walka o utrzymanie. Trzeba wygrać dwa najbliższe mecze!

 

Ekstraklasa. Korona Kielce w kryzysie. Pora wyciągnąć dłoń

Więcej o: