Ekstraklasa. Polonia B. - Jagiellonia 3:2. Sensacja w Bytomiu

Skuteczna gra w pierwszej połowie pozwoliła gospodarzom zdobyć niezwkle cenne trzy punkty z walczącą o mistrzostwo Jagiellonią. Piłkarze trenera Michała Probierza nie wykorzystali z kolei szansy na zmniejszenie dystansu do liderującej Wisły.

Wszystkie akcje polskiej ligi na Ekstraklasa.tv ?

Wielkie strzelanie w pierwszej części rozpoczął Miroslav Barcik. Co ciekawe asystę - długim wykopem piłki - zaliczył bramkarz Polonii - Marcin Juszczyk. Zanim bytominaine objęli prowadzenie, to Jagiellonia była stroną przeważającą. W pierwszych dzieięciu minutach goście stworzyli sobie kilka dobrych okazji, ale byli nieskuteczni. Gola nie potrafił zdobyć nawet Tomasz Frankowski, który nie wykorzystał okazji sam na sam z Juszczykiem. Po zdobyciu bramki Polonia nadal atakowała. Efektem tego byly koljne gole autorstwa Vaszczaka i Jareckiego.

Po zmianie stron obraz gry nieco uległ zmianie. Jagiellonia szybko strzeliła bramkę i gospodarze cofnęli się bliżej własnego pola karnego. Goście nie potrafili jednak szybko pójść za ciosem. Kontaktowego gola zdobyli dopiero kilkadziesiąt sekund przed końćem i na wyrównanie zabrakło im czasu.

Porażka Wisły ?

Więcej o: