Ekstraklasa. Trzech nowych zawodników zasiliło GKS Bełchatów

Szymon Sawala, Paweł Buzała i Maciej Mysiak - ci piłkarze związali się kontraktami z GKS Bełchatów. Kontrakt pierwszego z wymienionych graczy będzie obowiązywać od 1 lipca 2011 do 30 czerwca 2014 roku. Umowy dwóch kolejnych piłkarzy są o pół roku krótsze.

Urodzony w 1982 roku Sawala to piłkarz, który swoje doświadczenie zbierał w kilku klubach, w tym zagranicznych. Pomocnik był jednym z czołową postacią Polonii Bytom, której barwy reprezentował od 2009 roku. W swoim debiucie w śląskim klubie zdobył bramkę przeciwko... GKS-owi Bełchatów.

Sawala będzie występował przy Sportowej z numerem "6".

Paweł Buzała to niezwykle ofensywny zawodnik, który według trenera Bartoszka świetnie wpisuje się w schemat gry "Brunatnych". 25-letni pomocnik bądź napastnik ma na koncie 73 występy w Ekstraklasie i 12 trafień. Wychowanek Sparty Złotów występował m.in. w Lechu Poznań a ostatnie 4,5 sezonu reprezentował z powodzeniem barwy Lechii Gdańsk.

- Bardzo się cieszę, że będę mógł dołączyć do tego w sumie młodego zespołu i walczyć o trofea - powiedział "Buzi". Wiem, że GKS słynie także z dobrej atmosfery a to jest dla mnie ważniejsze niż wyższe zarobki. Mam nadzieję jak najszybciej dołączyć do nowych kolegów.

Drugi z nowych graczy piątej drużyny ligi to 27-letni środkowy obrońca Pogoni Szczecin Maciej Mysiak. Mierzący 190 cm defensor dotarł w zeszłym sezonie z "Portowcami" aż do finału Pucharu Polski a teraz ma zwiększyć konkurencję w obronie GKS-u Bełchatów. Wszystko GKS Bełchatów w specjalnym dziale Sport.pl ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.