Ekstraklasa. GKS eksperymentuje grę bez Gola i Wróbla

W rozegranym w Grodzisku Wielkopolskim meczu sparingowym GKS Bełchatów zremisował z Wartą Poznań 0:0. W szeregach bełchatowian zabrakło Kamila Poźniaka, który przechodzi do Jagiellonii Białystok, oraz Janusza Gola i Tomasza Wróbla. - Obecna sytuacja wymusza nas na eksperymenty - powiedział trener bełchatowian Maciej Bartoszek.

Tomasz Wróbel i Janusz Gol wciąż nie przedłużyli z GKS-em wygasających w czerwcu kontraktów. W Bełchatowie ciężko będzie zatrzymać szczególnie tego drugiego. Defensywnego pomocnika bardzo chce mieć u siebie Legia. Zainteresowanie wykazuje też Lech. Z górniczym klubem na pewno pożegna się Kamil Poźniak, który w środę podpisał czteroletni kontrakt z Jagiellonią Białystok. Dlatego cała trójka nie wzięła udziału w środowym sparingu.

- Obecna sytuacja wymusza na nas eksperymenty. Musieliśmy sprawdzić, jak będzie się prezentować zespół, gdybyśmy ich stracili - powiedział Maciej Bartoszek.

W szeregach GKS zabrakło również Dawida Nowaka, ale powód absencji napastnika był zupełnie inny. - Nie zaryzykowaliśmy występu Dawida, który przecież jeszcze w grudniu przechodził rehabilitację - tłumaczy szkoleniowiec. - Sztuczna murawa nie byłaby najlepszym miejscem to pierwszego występu już teraz. Myślę, ze mieliśmy rację, bo w drugiej części meczu przeciwnicy zagrali ostrzej, wielokrotnie faulując i być może uniknęliśmy jakiegoś nieszczęścia. W meczu przeciwko Warcie w barwach GKS zadebiutował jedyny jak do tej pory nowy nabytek bełchatowian Paweł Komołow. 22-letni Rosjanin został wypożyczony na pół roku z Żalgirisu Wilno.

GKS - Warta Poznań 0:0

Skład GKS: Sapela (31. Budziłek, 61. Paprocki) - Fonfara (46. Bocian), Lacić (46. Tanevski), Drzymont (46. Wenger), Popek (46. Jarmuż) - Da Silva (46. Marciniak), Baran (46. Grube), Marciniak (46. Zawodziński), Małkowski (46. Bartosiak) - Cetnarski (46. Komołow) - Żewłakow (46. Kuświk)

Maciej Iwański odchodzi z Legii  ?

Więcej o: