Ekstraklasa. Wołąkiewicz w III lidze?

PRZEGLĄD PRASY. Hubert Wołąkiewicz, który podpisał kontrakt z Lechem Poznań, wiosną może grać w III-ligowych rezerwach Lechii Gdańsk - czytamy w ?Przeglądzie Sportowym?.

Reprezentacyjnemu obrońcy w lipcu kończy się umowa z Lechią. Wtedy na pewno stanie się graczem Lecha Poznań, z którym już podpisał kontrakt. Wiosną, jeśli Lech nie wykupi go wcześniej, nadal będzie jednak piłkarzem Lechii. Działacze sugerują, że dla piłkarza nie będzie miejsca w wyjściowej jedenastce. Nie będzie nawet w Młodej Ekstraklasie, być może czeka go więc zesłanie do III ligi.

- Jeśli Wołąkiewicz zostanie w Lechii, chciałbym go mieć oczywiście w drużynie, ale muszę tez myśleć o tym, co będzie później - czytamy w "Przeglądzie Sportowym" wypowiedź trenera Tomasza Kafarskiego.

Dziennik napisał też, że reprezentant Polski nie pojedzie z pierwszą drużyną Lechii na zgrupowanie przygotowujące do rundy rewanżowej.

Nie pierwsza taka sytuacja

W minionych latach piłkarze miewali podobne problem jak Wołąkiewicz. Pół roku przed końcem kontraktu podpisali nowe umowy z innymi klubami i byli zagrożeni zesłaniem do drużyny rezerw czy młodej Ekstraklasy. Zazwyczaj jednak historia kończyła się wcześniejszym wykupieniem zawodnika przez klub, który go zakontraktował. Tak było np. w przypadku transferu Janusza Gancarczyka, który jako gracz Śląska Wrocław zimą sezonu 2009/2010 podpisał kontrakt z Polonią Warszawa.

Wtedy stołeczny klub za wykupienie piłkarza od razu zapłacił 300 tysięcy złotych. Czy teraz Lechia liczy na podobny ruch ze strony Lecha?

Wołąkiewicz w Lechu Poznań

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.