Ekstraklasa. Sześciu kandydatów na szefa Ekstraklasy SA

PRZEGLĄD PRASY: Aż 19 osób zainteresowanych było kierowaniem ligową spółką Ekstraklasa SA. Selekcję przeszło niewielu. Przegląd Sportowy ujawnił tajną listę sześciu kandydatów, którzy mają największą szansę wygrać walkę o władzę.

Nowego prezesa spółki poznamy na początku przyszłego roku. 20 grudnia odbędą się rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami. Nazwiska walczących o posadę, która gwarantuje zarobki sięgające kilkudziesięciu tysięcy złotych, to ściśle strzeżona tajemnica. Przeglądowi Sportowemu udało się jednak dotrzeć do poufnej listy - trzech spośród kandydatów to osoby znane w piłkarskim świecie, reszta to postacie anonimowe.

- W styczniu odbędzie się wielki finał z dwoma najlepszymi. Nie wiadomo, ile będzie zarabiał nowy prezes. To ważny element negocjacji - mówi Zdzisław Drobniewski, członek Rady Nadzorczej Ekstraklasy z ramienia PZPN.

Prezesem nadal chce być Andrzej Rusko, który szefuje spółce już 5 lat. Rządzić ligową piłką pragnie również Janusz Jesionek. Były dyplomata kojarzy z tzw. betonem PZPN. - Uważam, że mam poważny atut, bo od lat jestem związany z polską piłką. Przecież nie może być tak, że szefem firmy zajmującej się hodowlą kaczek w ogóle się nie zna - przekonuje w oryginalny sposób Jesionek...

Oni kandydują na szefa Ekstraklasy SA

Marek Sebastian Bedekler - Politolog, współpracownik prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego, kibic Lecha, członek Rady Nadzorczej tego klubu. Przyjaciel Jacka Masioty, który jest szefem Rady Nadzorczej Ekstraklasy SA i członkiem PZPN

Marcin Grabowski - Menedżer, współwłaściciel agencji reklamowej G&G Brand Consulting i domu mediowego Creative Media House. Wcześniej nie związany z piłką nożną

Janusz Jesionek - Pracownik MSZ. Były ambasador Polski w Caracas, Nikozji i Lublanie. Kierownik reprezentacji Polski za czasów Kazimierza Górskiego.

Arkadiusz Krygier - Prawnik, były pracownik w klubach koszykarskich: Anwilu i Turowa. Niegdyś próbował swych sił jako aktor - zagrał rolę oskarżonego o zabójstwo w serialu TVN Anna Maria Wesołowska.

Krzysztof Wasilewski - Menedżer, były dyrektor marketingu w firmie Novartis, potentata w branży farmaceutycznej. Przyjaciel Leszka Miklasa.

Andrzej Rusko - Absolwent AWF. Były szef żużlowców WTS Wrocław. Był kuratorem w PZPN, od 5 lat szef Ekstraklasy SA.

Jak podpisywał kontrakt Manuel Arboleda - wideo ?

Więcej o: