Ekstraklasa. UEFA nie pozwala grać w czerwcu

PRZEGLĄD PRASY. Władze polskiej piłki zwróciły się do europejskiej federacji piłkarskiej z prośbą o wydłużenie ligowego sezonu do czerwca. UEFA odmówiła. W związku z tym co najmniej do 2015 roku polska liga grać będzie na początku grudnia i pod koniec lutego - czytamy w ?Przeglądzie Sportowym?.

Poznaj tajniki układania ligowego terminarza ?

- Zgody od UEFA nie otrzymaliśmy, bo na początku czerwca trzeba zgłosić kluby do europejskich pucharów - mówi szef logistyki rozgrywek Ekstraklasy Marcin Stefańsk. - To znaczy, że za rok znowu będziemy próbowali grać w grudniu, bo nie mamy wyjścia - dodaje.

W najbliższych latach na pewno nic się nie zmieni. Jakikolwiek korekty możliwe są dopiero po 2015 roku. Do tego czasu nie pomogą żadne apele i argumenty. Polska Ekstraklasa w najlepszym razie kończyć będzie rozgrywki pod koniec maja - w latach nieparzystych, gdy nie ma MŚ i ME. W latach parzystych liga musi zostać zamknięta dwa tygodnie wcześniej.

Oznacza to, że w dalszym ciągu będą wyznaczane ryzykowne terminy na grudzień i pod koniec lutego. Tak gra niemal cała Europa zachodnia i południowa, tyle że w tamtejszych regionach zima ma znacznie łagodniejszy przebieg. W Polsce z powodu niesprzyjającej pogody musiano odwołać grudniową kolejkę Ekstraklasy - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

Jest porozumienie z Arboledą

Więcej o: