Ekstraklasa. Polonia będzie współpracować z Juventusem

PRZEGLĄD PRASY. Jak donosi "Przegląd Sportowy" Polonia Warszawa rozpoczyna współpracę z Juventusem Turyn. Prezes Józef Wojciechowski zapowiada, że stołeczny klub wprowadzi u siebie system szkolenia, jaki jest stosowany w Turynie, a na Konwiktorską trafią piłkarze, którzy nie mieszczą się w składzie "Starej Damy".

Wojciechowski spotkał się z przedstawicielami Juve - na czele z dyrektorem generalnym Giuseppe Marottą - przy okazji środowego meczu Ligi Europejskiej z Lechem w Poznaniu. - To wyszło z ich inicjatywy. Włosi nie zabiegaliby tak mocno o to spotkanie ze mną, gdyby nie myśleli o tym poważnie - zdradza prezes Polonii.

- Bardzo odpowiada mi model pracy, o którym usłyszałem. Wprowadzę go w Polsce, w końcu trzeba się uczyć od najlepszych - deklaruje Wojciechowski, który zdradza, że "Czarne Koszule" wprowadzą u siebie system szkolenia, jaki obowiązuje w Juve.

- By Polonia była profesjonalnym klubem, potrzebuję pięciu osób: pierwszego trenera, który odpowiada za całokształt, drugiego od taktyki, trzeciego od stałych fragmentów gry, czwartego od przygotowania fizycznego i piątego od wprowadzania zawodników do gry po kontuzji. Niektórych już mam, innych sprowadzę z zagranicy. Bo obecnie profesjonalnie to u nas nie wygląda - twierdzi Wojciechowski.

Juventus dzięki współpracy z Polonią miałby pozyskiwać najbardziej utalentowanych piłkarzy z jej kadry. W drugą stronę wędrowaliby natomiast zawodnicy, którzy nie mieszczą się w składzie zespołu z Turynu. - Zgadza się on pokrywać połowę pensji wypożyczonego piłkarza. Dla nich to korzystne: zawodnik się ogrywa, a oni schodzą z kosztów - tłumaczy prezes, który niedługo sam wybierze się do Włoch, gdzie z bliska przyjrzy się funkcjonowaniu klubu.

"Juventus kłamie i nie ma racji" - zdradza sędzia meczu Lecha ?

Więcej o: